Kolejne znalezisko przy Trasie Aglomeracyjnej (ZDJĘCIA)

4
1629
fot. Czytelnik pani Agnieszka

O znalezisku znajdującym się przy ul. Lisiej poinformowała nas Czytelniczka, pani Agnieszka. – Przy ul.Lisiej na przeciwko szkoły nr.15 przy budowie drogi wyciągnięto takie “kamienie” – poinformowała nas.

Znalezisko przy Trasie Aglomeracyjnej

Na kamieniach widać niemieckie napisy świadczące o tym, że są to pozostałości po płytach nagrobkowych. – Sprawę przekazano do pani konserwator, która poprosiła o przekazanie pozostałości tablic – poinformował nas Paweł Urbański z departamenty inwestycji i zarządzania drogami w urzędzie miasta. Dodał, że znalezisko nie ma wpływu na termin realizacji zadania. O sprawę tablic zapytaliśmy także rzecznika Lubuskiego Konserwatora Zabytków, ale wciąż czekamy na szczegółowe informacje. Przypominamy także, że we wrześniu ubiegłego roku podczas budowy Trasy Aglomeracyjnej natrafiono na schron przeciwlotniczy z drugiej wojny światowej(czytaj więcej: Schron Lotniczy przy Trasie Aglomeracyjnej).

Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze poprowadzi od ronda przy ul. Dworcowej i ul. Batorego do drugiego ronda, które powstaje przy ul. Zjednoczenia (czytaj więcej: Powstaje rondo przy ul. Zjednoczenia – zdjęcia). Inwestycja miała zakończyć się już w sierpniu tego roku. Już wiadomo, że przesunie się nieco w czasie. Prace zakończą się prawdopodobnie w październiku (czytaj: Budowa Trasy Aglomeracyjnej się przedłuży).

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. wystarczyło zrobić ścieżkę rowerową :-(, będą do przyszłego roku kitrać się z tą drogą!

  2. No jak znaleźli greckie ślady areopagu albo nie daj Boże Akropolu…to skończą drogę za 3 lata?

  3. “Przesunie się nieco w czasie” , bardzo ciekawy cytat, może szanowny autor tekstu sprecyzuje do kiedy. Bo na moje oko to sierpień jest realną data ale 2019 roku. Dzieje się na budowie niewiele, mało pracowników, mało sprzętu. Budimex widać że sobie nie radzi, że priorytetem dla nich jest s 3 na której tez mają opóźnienia. Wydaje mi się że czas zacząć wyciągać konsekwencje w postaci potrąceń z kontraktu jeśli jest to oczywiście możliwe.

  4. Jest to część nagrobki pochówku dzieci. Archeolodzy byli powiadomieni w poniedziałek. Mam zdjęcie z niedzieli.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here