Niebezpieczny drift zakończony na cmentarzu (ZDJĘCIA)

2
418
fot. Lubuska Policja

Dzielnicowy z komisariatu Policji w Sulechowie ukarał mandatem i młodą kobietę, która próbowała driftować – jechać w kontrolowanym poślizgu – po ulicach Babimostu. Nieodpowiedzialna 20-latka zakończyła swoje popisy na cmentarzu, niszcząc jego ogrodzenie i bramę. Prawo jazdy młoda kobieta miała zaledwie od 20 dni!
Zniszczony samochód, brama i betonowe ogrodzenie

– Zniszczeniem samochodu, metalowej bramy i betonowego ogrodzenia cmentarza zakończyły się popisy pewnej 20-latki, mieszkanki Babimostu, która będąc kierowcą od zaledwie 20 dni, „szalała” po ulicach miasta, próbując wprowadzić swojego opla w kontrolowany poślizg. Niestety brak doświadczenia za kierownicą i niewielkie umiejętności szybko dały o sobie znać. W pewnym momencie kobieta nie opanowała pojazdu i wjechała w ogrodzenie cmentarza. Na szczęście nic się jej nie stało – podsumowuje Małgorzata Stanisławska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kara dla młodej kierującej

Takie „popisy” młodej, niedoświadczonej kierującej źle się skończyły. Otrzymała mandat 2000 zł, 10 punktów karnych, ma kompletnie zniszczony samochód, a dodatkowo poniesie koszty naprawy uszkodzonego ogrodzenia. Miejmy nadzieję, że na długo zapamięta tę lekcję.
Oby wysoki mandat i punkty karne były wystarczającą nauczką dla młodej kierującej i jej ewentualnych naśladowców. Przypominamy, że odpowiednim miejscem do nauki i wykonywania manewrów driftu jest wyłącznie tor wyścigowy.  Pamiętajmy, że tylko w warunkach toru i pod okiem instruktorów  mamy pewność, że swoim zachowaniem nie spowodujemy zagrożenia dla innych.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko można by zrozumieć, driftowanie jest fajne.
    Zadziwiające i niesamowite jest jednak to, że komukolwiek może przyjść do głowy aby driftować na zwykłych drogach i ulicach, w zwykłym ruchu drogowym! Od tego są specjalne tory, obiekty. Wystarczy tam pojechać i TAM próbować, ćwiczyć, uczyć się driftowania!
    Może zakończenie tego zdarzenia na bramie i ogrodzeniu cmentarza będzie przestrogą dla wszystkich. Bo mogło się skończyć dużo gorzej, w mogile 2 metry pod ziemią!
    Jeśli ktoś ma w głowie tylko gumkę przytrzymującą uszy na swoim miejscu – to nie powinien nigdy uzyskać prawa jazdy!
    😀 😀 😀

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here