Budowa Trasy Aglomeracyjnej się przedłuży

0
1921

Prace przy Trasie Aglomeracyjne będą opóźnione. – Roboty są zaawansowane, ale ze względu na perypetie, które mieliśmy choćby związanych z bunkrem, czy pozwoleniem na budowę, wykonawca ma pewne opóźnienie na poziomie ok. 6 tygodni – mówił na antenie Radia Zielona Góra.

Zgodnie z planem pierwotnym prace miały zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.- W tej chwili prace, które się dzieją, to są prace, które są realizowane głównie w zakresie uzbrojenia podziemnego. Zakończyła się część pracy dotycząca ciepłociągów. W tej chwili zakończyły się prace dotyczące ciepłociągu. Pojawiły się już zarysy ronda przy al. Zjednoczenia, zakończyły się prace rozbiórkowe – wymienia Urbański.

Trasa Aglomeracyjna jest budowana na odcinku od ul. Zjednoczenia do ul. Dworcowej w Zielonej Górze. Na ul. Zjednoczenia będzie rondo. Drugie powstanie przy ul. Dworcowej i ul. Batorego. Ul. Dworcowa na odcinku od ul. S. Batorego do ul. Ułańskiej zostanie rozbudowana. W ramach przetargu ma powstać nie tylko droga, ale także ścieżki rowerowe, zatoczka autobusowa. Koszt inwestycji to prawie 22,5 mln zł. Wykonawcą drogi będzie firma Budimex.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here