Przy ul. Lwowskiej i ul. Podgórnej tworzą się korki. Czy urząd może coś z tym zrobić?

2
629
fot. Jacek Budziński

Radny Jacek Budziński w imieniu mieszkańców zwrócił się z interpelacją w sprawie utrudnień na prawoskręcie z ul. Lwowskiej w ul. Podgórną.

Utrudnienia przy ul. Podgórnej

– Kierowcy ponownie proszą mnie o interwencję w sprawie prawoskrętu z ul.Lwowskiej w
ul. Podgórną. Za każdym razem, gdy o to w ich imieniu prosiłem, otrzymywałem odpowiedź, że to inteligentny system kierowania ruchem i że nie ma z nim problemów. Jak jest inteligentny, to widać w okolicach godzin 15-16. Wzdłuż ulicy Lwowskiej tworzy się korek już na poziomie przejścia dla pieszych do dyskontu, a nawet przystanku dla
autobusów MZK, zasilany dodatkowo samochodami, które chcą się włączyć do ruchu na
ul. Lwowską z ulicy Lubuskiej. Jest to niebezpieczne i prowokuje kolizje. Kierowcy proszą o
urzędników o interwencję w tej sprawie i usprawnienie możliwość wjazdu z ul. Lwowskiej w
ul. Podgórną – tłumaczy Budziński.

Co na to magistrat?

– Odpowiadając na Pana interpelację w sprawie utrudnień w ruchu pojazdów na prawoskręcie z ul. Lwowskiej w ul. Podgórną uprzejmie informuję, że sygnalizacja w tym miejscu jest sygnalizacją cykliczną stałoczasową oraz wieloprogramową. Zmiany programów następują w określonych, zadanych okresach, uzależnionych od natężenia i struktury ruchu. Nie jest objęta systemem ITS. Modernizacja skrzyżowania obejmująca jego przebudowanie i włączenie sygnalizacji do systemu sterowania planowane jest w ramach rozbudowy systemu ITS na lata 2026-2027 – wyjaśniają urzędnicy.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. To jest oczywiście problem. Ale jak można było wydać tyle kasy na”inteligentną sygnalizację”, nie rozwiązując podstawowego problemu przy skrzyżowaniu Wrocławskiej i Sienkiewicza. Tam piesi blokują przepustowość głównej arterii komunikacyjnej miasta. Wystarczyło zamontować sygnalizację wzbudzającą zielone światło dla pieszych idących z Focusa do galerii ESTRADA, dając pierwszeństwo pojazdom mechanicznym na określony czas i największy problem komunikacyjny miasta byłby rozwiązany.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here