Co nowego na Trasie Aglomeracyjnej? (ZDJĘCIA)

3
894

Budowa Trasy Aglomeracyjnej rozpoczęła się w maju tego roku. Ukończenie prac budowlanych planowane było na sierpień 2018. Już teraz wiemy, że budowa nie skończy się tak, jak przewidywano. Na jakim etapie są w tej chwili prace?

Drobne opóźnienia, ale zgodnie z planem

Opóźnienie na Trasie Aglomeracyjnej związane jest przede wszystkim z niespodziewanym znaleziskiem, jakim był schron przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej (czytaj: Znaleziono bunkier na Trasie Aglomeracyjnej). Ponadto wykonawca musiał także czekać na pozwolenie na budowę. Ostatecznie większe i mniejsze utrudnienia wpłynęły na co najmniej sześciotygodniowe opóźnienia w budowie. Jednak, jak informuje Paweł Urbański dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta, póki co nie ma większych niespodzianek – Poza bunkrem tak naprawdę nie pojawiło się nic zaskakującego, wszystko idzie zgodnie z planem. W tej chwili największy nacisk robiony jest na roboty związane z układaniem kolektora kanalizacji deszczowej. Do tego wykonywane są te roboty, które w tej chwili mogą być realizowane przy budowie ronda na al. Zjednoczenia – powiedział w rozmowie z nami Paweł Urbański. Dodał również, że obecnie wykonywane są te prace, których w późniejszym czasie tak naprawdę gołym okiem nie będzie widać.

Droga inwestycja sięgająca kilku ulic

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, która wykona remont za niecałe 22,5 mln zł. Trasa będzie czteropasmowa i ma przebiegać na odcinku od ul. Zjednoczenia do ul. Dworcowej. Na ul. Zjednoczenia będzie rondo. Kolejne ma powstać przy ul. Dworcowej i ul. Batorego. Z kolei Ul. Dworcowa na odcinku od ul. S. Batorego do ul. Ułańskiej zostanie rozbudowana. W tamach inwestycji powstaną także ścieżki rowerowe i zatoczka autobusowa. Zapraszamy do galerii zdjęć obrazującej aktualne zmagania budowlane na Trasie Aglomeracyjnej.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że nie ma info kiedy bedzie gotowe rondo koło gronapark i przywrócą “normalny” ruch w obu kierunkach…

  2. Poniemiecki schron przeciwlotniczy niespodzianką ???
    Pewnie projektanci drogi nie zapoznali się naocznie z terenem, a geodeci im o tym nie powiedzieli …i wykonawca nie doczytał o tym w umowie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here