Zielone parkingi gotowe, ale nie można z nich korzystać. Dlaczego? (ZDJĘCIA, WIDEO)

5
1663
Parking 1000 plus
fot. ZielonaNews.pl

W Zielonej Górze wdrażany jest projekt “Parking 1000 plus”. W ramach tego w mieście powstają nowe, trawiaste, miejsca parkingowe (czytaj więcej: Pierwsze parkingi w mieście). Nowe miejsca pojawiły się m.in. przy ul. Zdrojowej i mimo, że już od jakiegoś czasu są gotowe, to wciąż nie można z nich korzystać. Na tę sytuację zwrócił uwagę pan Mateusz, nasz Czytelnik. – Dlaczego nowe zielone parkingi przy ulicy Zdrojowej koło działek nadal są zastawione i nie można na nich parkować? Wykonawca zostawił panele ogrodzeń na zimę i do tej pory stoją – napisał do nas pan Mateusz i prosi o interwencję.

 

Parkingi z ekokratki przy ul. Zdrojowej wciąż niedostępne dla mieszkańców. Dlaczego?

parking 1000 plus
fot. ZielonaNews.pl
Z pytaniem o to, dlaczego z miejsc parkingowych nie mogą skorzystać mieszkańcy skierowaliśmy się do urzędu miasta. Jak się okazuje chodzi o trawę. – Zabezpieczenie miejsc parkingowych przy ul. Zdrojowej po stronie ogródków  działkowych wynika z potrzeby pełnego wzrostu zasianej trawy. W zeszłym roku ze względu na oddanie do użytkowania wykonano po drugiej stronie parkingi z zastosowaniem trawy z rolki a część po stronie ogródków zaplanowano metodą tradycyjną – wyjaśnia nam Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta.

Czytaj dalej za reklamą —>


Trawa na parkingach musi jeszcze rosnąć

Tłumaczy także, że obecnie konieczne jest dosiewanie trawy, bo ta nie urosła wystarczająco. – Niezbędne jest jej dosiewanie, gdyż nie wzrosła w
stopniu pozwalającym na wpuszczenie na nią parkujących pojazdów. W związku z
powyższym jest ona w dalszym ciągu zabezpieczona. Dodatkowo nie widząc teraz
pełnego obłożenia drugiej części parkingu uznajemy podjęty plan związany z
oczekiwaniem na pełny wzrost trawy za właściwy – tłumaczy M. Zapotoczna.

Czytaj dalej za reklamą —>


Kolejne setki nowych, zielonych parkingów powstaną w mieście

W pierwszym etapie projektu “Parking 1000 plus” do końca maja ma powstać 520 parkinów. Teraz czekamy na przetarg na realizację drugiego etapu inwestycji w ramach którego miałoby powstać ponad 400 kolejnych miejsc parkingowych. – Wszystko jest już przygotowane. Kolejne projekty będą realizowane. Analizowane są kosztorysy inwestorskie. Proponowane lokalizacje to między innymi ul. Batorego i ul. Bema – wyjaśnił nam Marcin Pabierowski, zielonogórski radny, który jest zaangażowany w realizację projektu.

Czytaj dalej za reklamą —>


Parkingi z ekokratki zdają egzamin?

Koszt budowy takich miejsc parkingowych wyniósł 3,2 mln zł, chociaż miasto liczyło, że takie rozwiązanie będzie tańsze (wstępnie chciało zapłacić 1,7 mln zł). Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „KAMBUD” z Nowej Soli.  W ramach zadania powstaną przyjazne dla środowiska parkingi zbudowane z tzw. kratek trawnikowych, które tworzą przepuszczalną warstwę. Trzeba przyznać, że efekt jest ciekawy, bo zamiast zabetonowanych miejsc mamy ładne, przyjemne dla oka zielone miejsca parkingowe. Drugi etap inwestycji przed nami. W marcu miasto czekało na zgłoszenia mieszkańców odnośnie tego, gdzie takie parkingi miałyby powstać (czytaj więcej: Gdzie mają powstać nowe parkingi?).

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Proszę spojrzeć na filmiku na drugą – czynną stronę. I to ma być ładna trawa? Auta raz dwa rozjeździły tą trawę.

  2. “Trzeba przyznać, że efekt jest ciekawy, bo zamiast zabetonowanych miejsc mamy ładne, przyjemne dla oka zielone miejsca parkingowe.” Ale bzdura, autor artykułu chyba ani razu nie widział tych miejsc parkingowych. Bo nie są ani ładne, ani zielone. Trawa już jest rozjeżdżona, nawet na miejscach rzadziej użytkowanych. Wszystko jest brązowe, a w deszczowe dni zamiast trawy mamy błotko. Ten kto wpadł na taki “genialny” pomysł, powinien zostać zwolniony. Swoją droga ciekawe: straż miejska wręcza mandaty za stanie na trawie, bo się ją niszczy, a miasto wydaje pieniądze na “trawiaste” parkingi…

  3. “Parking 1000 plus” kiełbasa wyborcza Kubickiego i jego radnych (Filipa GRYKO). Miasto nie musi wydawać pieniędzy na budowę parkingów, wystarczy że będzie wymuszało na deweloperach odpowiednia liczbę parkingów na nowo budowanych osiedlach. Wszystko jest robione na szkodę mieszkańców, a w dobrym interesie deweloperów, którzy nie zapewniają odpowiedniej liczby miejsc parkingowych bo miasto z Prezydentem Kubickim i przedstawicielem BUDNEX Deweloper Filipem GRYKO budują parkingi z nasze pieniądze.

  4. Wszędzie tylko kubicki i kubicki. Kubicki to, kubicki tamto .

    Cholery można dostać.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here