Rozpoczyna się budowa ponad 500 miejsc parkingowych w mieście. Podpisano umowę

2
705

Dzisiaj prezydent miasta Janusz Kubicki podpisał umowę na budowę 520 parkingów, czyli pierwszy etap projektu  „Parking 1000 plus”. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „KAMBUD” z Nowej Soli.  W ramach zadania powstaną przyjazne dla środowiska parkingi zbudowane z tzw. kratek trawnikowych, które tworzą przepuszczalną warstwę. Koszt budowy takich miejsc miał być tańszych, niż tych z kostki brukowej. Okazuje się jednak, że miasto zapłaci dwa razy więcej niż zakładało i tak z kwoty 1,7 mln zł, którą na ten cel chciało przeznaczyć miasto, zrobiło się ponad 3,2 mln zł (czytaj więcej: Miasto zapłaci więcej za budowę parkingów).  –  Prace na tym projektem trwały dwa lata. Zmieniliśmy 20 planów zagospodarowania przestrzennego, by realizować program „Parking 1000 plus” i ułatwić mieszkańcom parkowanie w Zielonej Górze – Paweł Wysocki, radny klubu Zielona Razem

Gdzie powstaną nowe parkingi?

W całości 520 miejsc parkingowych ma powstać do końca maja 2019 roku. – Przystępujemy do budowy innowacyjnych miejsc parkingowych w mieście. Pierwsze zielone parkingi pojawią się jeszcze w tym roku przy ul. Zdrojowej i Cisowej. Realizując ten projekt rozwiążemy problem kierowców i tym samym pozytywnie wpłyniemy na poprawę estetyki w mieście– podkreśla J. Kubicki. Miasto podzieliło wykonanie zadania na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje wykonanie 99 miejsc parkingowych na ul. Cisowej oraz wykonanie 103 parkingów przy ul. Zdrojowej. Nowe miejsca parkingowe miałyby powstać do końca października tego roku.
W ramach drugiego etapu powstałyby parkingi przy ul. Cyryla i Metodego I (51 miejsc) przy ul. Harcerskiej (8 miejsc), ul. Kokosowej (pięć miejsc) ul. Kołłątaja (19 miejsc), ul. Osadniczej (15 miejsc), przy ul. Prostej (35 miejsc), przy ul. Wazów (11 miejsc), ul. Wyszyńskiego (4 miejsca), ul. Zawadzkiego (43 miejsca) i przy ul. Zawadzkiego/Zachodnia (40 miejsc). Razem miałoby powstać 318 do końca maja 2019 roku.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Odnośnie ulicy Zdrojowej. To jakiemu Deweloperowi miasto robi prezent z parkingami. Między działkami ROD Kolejarz a terenem budowy Rajbud jest obecnie pusta działka (tylko gruz i ziemia) na której pewnie powstanie 8 bloków. Czyli ciasna zabudowa równa się mało miejsc parkingowych wiec miasto/prezydent wychodzi na przeciw i … będą miejsca postojowe. To nic, że tam jest słaba widoczność (wzniesienie i łuk drogi) da się …. ależ da. A nowi czyli przyszli mieszkańcy będą mieli gdzie zostawić auto. Aż nie mogę patrzeć jak robi się ciasno na tym osiedlu. Ciekawe jak szkoła na zastalowskim sobie poradzi w przyszłości oraz przyszli kierowcy i mieszkańcy.

  2. Będzie nowa szkoła na skrzyżowaniu Batorego z Energetyków.
    Szkoda, że nie wznowiono podstawówki na Batorego gdzie jest obecnie ZSP.
    ZSP można przenieść z powrotem na Botaniczną – to szkoła średnia więc uczniowie
    daliby sobie rade z dojazdem MZK (darmowym od września)…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here