Brakuje parkingów w twojej okolicy? Zgłoś to do urzędu

8
699
Parkingi, które już zostały zrealizowane w ramach programu "Parkingi 1000 plus" fot. ZielonaNews.pl

Miasto realizuje program “Parkingi 1000 plus”. W lipcu ubiegłego roku, po trzecim przetargu, udało się wyłonić firmę, która miała w mieście zrealizować pierwszą część inwestycji w ramach, której w mieście miało pojawić się 520 nowych miejsc parkingowych. (Sprawdź, gdzie powstaną nowe miejsca parkingowe). Co ważne są one realizowane z tzw. kratek trawnikowych tworzących przepuszczalną warstwę. Taka powierzchnia przepuszcza deszcz, wodę bezpośrednio do gruntu i dzięki temu nawadnia rośliny, dzięki czemu parkingi są zielone.

Gdzie mogą powstać kolejne miejsca parkingowe?

Teraz miasto przygotowuje się do budowy kolejnych kilkuset miejsc parkingowych. Zaprasza do współpracy mieszkańców i nakłania do wskazywania miejsc, w których mogłyby powstać nowe parkingi. – Zapraszamy zielonogórzan do kontynuacji programu „Parkingi 1000 plus”. Jeśli ktoś dostrzeże, np. na swoim osiedlu, miejsce na wybudowanie dodatkowego miejsca postojowego, niech opisze tę swoją propozycję, najlepiej z odręcznym szkicem sytuacyjnym, i przyniesie do urzędu miasta. Zapewniamy, każda taka propozycja będzie sumiennie zbadana – obiecują na łamach Łącznika Zielonogórskiego, informatora samorządowego radni Filip Gryko, Paweł Wysock i Marcin Pabierowski. Przetarg na kolejne miejsca parkingowe zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia. Szacuje się, że nowe miejsca parnikowe powstaną za około rok.

Gdzie złożyć wniosek o parking?

Pisemne wnioski należy składać:
Urząd Miasta, ul. Podgórna 22
Rafał Skrzyczewski, I piętro, pok. 106
tel. 68 456 41 06
r.skrzyczewski@um.zielona-gora.pl

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Ostatni raz piszę o tym miejscu – w samym centrum miasta w kwadracie ulic Drzewna, Wrocławska, Konstytucji 3 Maja, Sowińskiego. Potężny plac a właściwie dżungla w sercu miasta, trudno tam nawet wejść, ale po uporządkowaniu to byłby piękny parking. Tylko żeby nie zjawił się jakiś deweloper bo będzie po miejscu na parking.
  I ostatni raz piszę o uporządkowaniu podwórek w centrum miasta, zasypaniu dziur, wycięciu różnych zakrzaczeń, zabraniu walących się płotów i komórek. Od razu znajdzie się kilkadziesiąt miejsc postojowych.
  Jeżeli jest to w strefie płatnego parkowania to też tam powinny obowiązywać opłaty, a uzyskane środki powinny być przekazane na dalsze upiększanie starówki.

 2. Na ul.Obywatelskiej powstało dość duże osiedle mieszkaniowe a miejsc parkingowych stanowczo za mało.
  Od ronda na ul. Batorego w stronę ul. Obywatelskiej jest dość duży parking , ale obok niego jest plac z tak zwanym trawnikiem . Służy on tylko jako wybieg dla psów , a tam mogło by powstać dość dużo miejsc parkingowych , które odciążyły by rzeczywiście trawniki .

 3. Ul. Cisowa 2a-e. “Parking” przed blokiem usypany z zuzlowki,a po drugiej stronie ulicy przy ogrodzeniu hotelu rozjezdzony trawnik,który służy jako postój dla busów,przyczep..A tak jakby zagospodarować te miejsce powstały by dodatkowe miejsca parkingowe dla aut osobowych. Owszem na tej ulicy powstało prawie 100miejsc parkingowych,ale po drugiej stronie osiedla

 4. Na Zawadzkiego przy pętli oddali kilka miejsc parkingowych i w tej chwili zabrali miejsca parkingowe. Rozpoczęto prace o których UM nic nie wie (z rozmowy z A.Waws…, tel. (68) 45 64 422). Jak to możliwe?

 5. Zobaczcie co zrobili na Zawadzkiego (pętla autobusowa)!!!! wycieli drzewa -zdrowe

 6. Mieszkańcy ul.Obywatelskiej z uwagi na brak miejsc parkingowych stawiają samochody na sąsiednich ulicach zabierając miejsce mieszkańcom tych ulic.Buduje się bloki zageszczając teren bez zagwarantowania miejsc parkingowych.Miasto powiększyło się o gminę i tam dalej rośnie las a w mieście tłok.

 7. Gonia – na których ulicach?
  Nie kojarzę żeby ktoś stawał daleko na Harcerskiej lub Rajskiej…
  Innych ulic przy Obywatelskiej nie ma!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here