Weekendowy szlak naukowy

0
134

Poznaj potencjał badawczy województwa lubuskiego. Odkryj tajemnicę miejsc związanych z nauką i technologią oraz przekonaj się jakie kryją w sobie możliwości.

-„Weekendowy Szlak Naukowy” to propozycja promująca potencjał naszego regionu, z której mieszkańcy mogą skorzystać w dniach 18-19 listopada. – Lubuskie ma wiele miejsc, w których można rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także zgłębiać wiedzę i poznawać świat. Warto jest odwiedzić i złapać naukowego bakcyla – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.

Celem „Weekendowego Szlaku Naukowego” jest przedstawienie województwa lubuskiego jako miejsca, w którym młodzi ludzie mogą się kształcić oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jak również realizować się zawodowo. To również doskonała okazja do promowania miejsc związanych z nauką, które powstały przy wsparciu Funduszu Europejskich.

W pierwszym dniu przedsięwzięcia zaplanowany został autokarowy Trip, który obejmuje 5 obiektów naukowych na południu naszego regionu: Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie, Park Technologiczny Interior, Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie oraz Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Poza zwiedzaniem możliwy będzie również udział w bezpłatnych atrakcjach np. na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Drugi dzień wydarzenia zaplanowano w formie indywidualnego zwiedzania obiektów, zgodnie z propozycjami przedstawionymi przez partnerów akcji. W tym czasie na północy województwa na uczestników czekać będą atrakcyjne warsztaty w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym, gdzie m.in. rodziny z dziećmi skorzystają z zajęć w Klubie Młodego Wynalazcy w Stanowicach.

W każdym z miejsc biorących udział w Weekendowym Szlaku Naukowym umieszczone zostały KODY QR, pod którymi kryją się hasła. Kod należy zeskanować za pomocą specjalnej aplikacji. Następnie odczytane pod nim hasło trzeba przesłać na adres email: info@rpo.lubuskie.pl (w tytule maila podać „Kody QR”, a w treści wkleić odczytane hasło/hasła oraz numer telefonu kontaktowego). Dla osób, które odgadną i prześlą największą liczbę ukrytych na szlaku haseł rozlosujemy gadżety Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie2020.

Do odczytania informacji zakodowanej w QR kodzie potrzebujemy odpowiedniej aplikacji. W urządzeniach z systemem Windows Mobile czy Symbian czytnik kodów jest zintegrowany z systemem operacyjnym i nie musimy instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Trochę inaczej wygląda sytuacja w urządzaniach z systemem iOS, Windows Phone i Android, gdzie musimy zainstalować dodatkową aplikację. Na rynku dostępnych jest wiele darmowych i płatnych programów, a do ich prawidłowego działania potrzebujemy tylko wbudowanej w urządzenie kamery. Wszystkie aplikacje są podobne, a ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy po instalacji uruchomić program, zeskanować interesujący nas kod aby po chwili odczytać zaszyfrowaną wiadomość.

Listę bezpłatnych aplikacji odczytujących QR kody, wykaz atrakcji Weekendowego Szlaku Naukowego i program wydarzenia, a także zapisy na autokar można znaleźć TUTAJ.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here