Ruszyły prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego (ZDJĘCIA)

0
394
Boisko do futbolu amerykańskiego w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Ruszyły prace przy budowie boiska do futbolu w Zielonej Górze. Zakończenie prac wyznaczono na sierpień tego roku. – Jeśli pogoda dopisze i będzie taka jak dzisiaj, to powinno udać się wcześniej – powiedział nam Tomasz Dzida, prezes Dragonsów.

Boisko do futbolu amerykańskiego w Zielonej Górze. Prace rozpoczętę

Dziś na murawie boiska pojawili się nie tylko wykonawcy, czyli przedstawiciele firmy Hemet i Exalo Drilling oraz członkowie drużyny Dragons, ale także sprzęt budowlany. Już niebawem na boisku nierównej, trawiastej powierzchni pojawi się profesjonalna nawierzchnia z trawy syntetycznej. – Dzięki temu unikniemy wielu kontuzji – mówił T. Dzida. Najpierw odbędą się prace geodezyjne, ziemne, zostanie wykonana podbudowa i w międzyczasie zostanie zamontowane oświetlenie, zadaszone trybuny. Na sam koniec zostanie ułożona murawa. Boisko będzie miało wielkość 67,07×117,13m.

Będzie to drugi takiej klasy obiekt do futbolu amerykańskiego w Polsce. Koszt zaplanowanej inwestycji to 2,8 mln zł. Przypomnijmy, że boisko zostanie zmodernizowane z pieniędzy z budżetu obywatelskiego.

Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziecie na naszym portalu KLIK

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here