Jak będzie wyglądał Focus Mall po przebudowie. Zobaczcie na wizualizacjach! (WIZUALIZACJE)

1
8012
fot. Mostostal Warszawa

Pod koniec kwietnia ruszyła przebudowa Focus Mall (czytaj więcej: Znikają płachty z Focus Mall). W ramach inwestycji zabytkowe budynki XIX-wiecznego kompleksu fabrycznego Polskiej Wełny zostaną na nowo zaaranżowane.  W nowej części powstaną parkingi wielopoziomowe i dwie kondygnacje galerii. Inwestycja jest warta prawie 200 mln zł  Docelowa powierzchnia galerii po remoncie osiągnie 117 tys m2.

Przebudowa Focus Mall. Jak będzie wyglądać galeria?

Przebudowa będzie odbywała się etapowo. W pierwszym etapie powstanie parking dwupoziomowy z 353 miejscami parkingowymi i lokale gastronomiczne.

Proces budowy będzie złożony i specyficzny dla poszczególnych obiektów. Do pozostawienia i renowacji będą historyczne ściany zewnętrzne. Powierzchnia wewnętrzna parkingu wyniesie 12 120 m2.

W kolejnym etapie prace obejmą budynek, w którym obecnie działa galeria. Zostanie ona częściowo przebudowana. Zmieniona będzie aranżacja wnętrz oraz wymienione i rozbudowane będą instalacje. Prace będą prowadzone na funkcjonującym obiekcie. Powierzchnia wewnętrzna osiągnie 42 534 m2.

W trzecim etapie prace będą dotyczyć nowoprojektowanej części galerii. Obejmą zarówno kondygnacje z parkingami jak i kondygnacje handlowe rozmieszczone naprzemiennie. Konstrukcja będzie posadowiona w terenie o skomplikowanych warunkach gruntowo-wodnych. Powierzchnia wewnętrzna parkingów to 41 461 m2, powierzchnia wewnętrzna galerii wyniesie 19 284 m2. Powstanie 1275 miejsc parkingowych.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. No jam to jak będzie wyglądał focus no jak chlew i obora przeciez tam sami wiesniacy sie zjezdzaja ,same pseudo zielona góra czyli wiochmeni z tablica fz i reszta fkr fzi fnw i fzg nie luczac dalszych ,kiedy by sie nie zajechalo wiecznie zapchane za miejscowymi ,przeciez to nigdy nie widzialo nigdy nie zerało …..wiec ta da obora otwarta

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here