Ściągnięto plandeki z Focus Mall. Rusza przebudowa? (ZDJĘCIA)

3
1950
fot. ZielonaNews.pl

Rusza przebudowa Focus Mall. Z niezagospodarowanej części budynków po dawnej fabryce Polskiej Wełny ściągnięto już plandeki.

Poza mną są terminy związane z rozpoczęciem. Ale wiem, że założenie jest takie, że do końca tego roku ma być zrealizowany pierwszy etap, czyli ma być zagospodarowana ta stara część, na której wisiały plandeki. Być może skoro ściągnęli, to można wnioskować, że zaczęli – powiedział nam Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami w urzędzie miasta.

Przebudowa Focus Mall. Co się zmieni?

Przypomnijmy, że marcu tego roku Property Sp. z.o.o. Podpisała umowę z Mostostal Warszawa, która za prawie 200 mln zł ma przebudować galerię Focus Mall. (czytaj: Wiemy, kto i za ile przebuduje Focus Mall). Zgodnie z zapowiedziami ma powstać 1300 nowych miejsc parkingowych. Prawdopodobnie niszczejąca część, którą do tej pory przykrywała plandeka, zostanie przebudowana na wielopoziomowy parking.  – Zakładamy, że w tę inwestycję będą włączone elementy infrastruktury, który zostały na tym terenie, czyli farbiarnia, kotłownia. Te obszary mają być wykorzystane pod kątem gastronomicznym i kulturalnym. Może powstanie tu galeria sztuki? – spekulował wiceprezydent Dariusz Lesicki na antenie radia Index (czytaj więcej: Rozbudowa Focus Mall. Będzie więcej parkingów, zniknie też plandeka

Przebudowa Focus Mall ma zakończyć się do lutego 2020 roku. Centrum handlowe ma powiększyć się o 15 tys. mkw. Mają pojawić się nowe marki. Focus Mall został otwarty w 2008 roku. Obecnie jego powierzchnia to ponad 28 tys. mkw. Klienci centrum na dwóch kondygnacjach mają do dyspozycji ponad 110 sklepów różnych branż, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje oraz 9-salowe kino Cinema City.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. A po drugiej stronie w miejscu dawnej Estrady cisza i wiatr wieje, czy ktoś wie czy coś tam jeszcze będzie się działo? Czy firma PA Nova dalej czeka na pozwolenia czy już zastanawia się jak pozbyć się gruntu?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here