Nowy parking w Focus Mall oddany do użytku. Ale są kolejne utrudnienia

4
12393
parking w Focus Mall
fot. ZielonaNews.pl

Nowy parking w Focus Mall został oddany do użytku. Od 26  kwietnia mogą korzystać z niego klienci sklepu. Teraz czas na dalszy etap inwestycji, a co za tym idzie nowe utrudnienia.

Parking w Focus Mall. Zaparkuje tu ponad 300 aut

Na 12 tys. mkw zmieści się 360 aut. Jest również stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Poza udogodnieniem w postaci dodatkowych kilkuset miejsc parkingowych klientów galerii czekają utrudnienia wynikające z kolejnego etapu prac. Teraz wjazd na parking będzie dostępny od ul. Wrocławskiej. – Został zamknięty główny parking, a tym samym wjazd do galerii od strony ulic Sienkiewicza i Kraszewskiego. W tym czasie odwiedzający galerię mogą parkować na nowym parkingu, a także na postoju znajdującym się od strony rampy dostawczej (wjazd od al. Konstytucji 3 Maja, jak na stację paliw Circle Q) – informuje galeria.

Czytaj dalej za reklamą —>Budynek zachował swój charakter

Budynek po Polskiej Wełnie od dawna czekał na dalszy etap inwestycji, dzięki któremu zniknęłyby z niego płachty. Inwestycja wymagała wykwalifikowanych prac, a teraz efekt cieszy oko. Całość z zewnątrz zachowała swój charakter. Obiekt został pięknie odnowiony, ściany zewnętrzne poddano renowacji.

Kiedy koniec rozbudowy Focus Mall?

Zakończenie rozbudowy oraz modernizacji zielonogórskiego Focus Mall inwestor planuje na na IV kw. 2020 roku. Docelowo galeria powiększy się o 15 tys. mkw. powierzchni, którą wypełnią nowe marki. Powiększone zostaną istniejące salony, dając możliwość zaprezentowania większego spektrum produktów. Jak zapewnia inwestor w galerii pojawią się nowe marki. A obecne salony salony zostaną powiększone. Rozbudowa i modernizacja galerii będzie kosztować 200 mln zł.

Nieopodal Focus Mall powstanie nowy kompleks handlowy i rondo

Jak informował w ubiegłym roku wiceprezydent Dariusz Lesicki nowe przestrzenie mają być wykorzystane nie tylko pod kątem handlowym, ale być może włączone będą także elementy infrastruktury, które zostały na tym terenie jak farbiarnia, czy kotłownia. Przypominamy także, że obecnie trwa także budowa nowego kompleksu handlowego na ternie po byłe Estradzie. Ma tutaj powstać park handlowy, w którym będzie m.in. Kaufland. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicz z ul. Wrocławską ma zostać wybudowane rondo. Poniżej znajdziecie mapkę obrazującą zmianę organizacji ruchu.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. wszystko super, tylko szkoda że po ostatnim seansie w kinie nie można iść na parking przez focus, tylko trzeba zasuwać w środku nocy dookoła budynku a przy okazji spotykać osoby „pod wpływem” z heaven.

  2. Bylo 500 miejsc, jest 360. Cudownie bedzie sie robilo zakupy w Focusie. Przy okazji wspolczuje okolicznym mieszkancom 😉

  3. Właściwie nie wiem, z czego tu się cieszyć? z 360 miejsc parkingowych, około 250-300 zajmą samochody pracowników galerii. Dla klientów Focusa zostanie maksymalnie 100 miejsc!

  4. Docelowo parking obecnie zamknięty będzie miał też dwa poziomy 🙂
    Teraz jest 360 miejsc nowych i ok. 100 starych od strony dyskoteki…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here