Jest zgoda na budowę ronda przy ul. Wrocławskiej. Ruszyła budowa nowego kompleksu handlowego

9
3181
fot. ZielonaNews.pl

Długo oczekiwana decyzja odnośnie budowy ronda przy ul. Wrocławskiej zapadła. Wojewoda zgodził się na przebudową skrzyżowania ul. Wrocławskiej i ul. Sienkiewicza (nieopodal Focus Mall). Ma tutaj powstać rondo. A w miejscu po estradzie kompleks handlowy.

Długie oczekiwanie na decyzję

Na te decyzję  półtora roku czekała firma P.A. Nowa, która w czerwcu 2017 roku poinformowała o planach budowy centrum handlowego w miejscu, gdzie niegdyś była Estrada. – Tydzień temu dostaliśmy decyzję. Od tego poniedziałku budowa się zaczęła – poinformowała nas Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova. (czytaj więcej: Decyzja w sprawie budowy ronda). Budowa ronda będzie nieco później z uwagi na to by jego budowa nie kolidowała z innymi pracami. –  Uzgodniliśmy, że roboty związane z budową ronda będą wykonywane od czerwca. Budowę całego centrum wraz z rondem chcemy zakończyć do końca roku – wyjaśniła nam E. Bobkowska. Budowa ronda będzie finansowana przez firmę. – Mamy porozumienie z miastem, że razem wyłonimy wykonawcę w przetargu, ale my finansujemy tę inwestycję – tłumaczy prezes P.A. Nova.

Https://Www.AutoCzescionline24.PL

Obiekty handlowe w miejscu po Estradzie

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej. W miejscu po Estradzie powstaną trzy obiekty handlowe o łącznej wielkości ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc.  – Będzie tam park handlowy i market jednego z operatorów sieci spożywczych – mówiła wcześniej prezes firmy P.A. Nova. Konkretnych informacji na temat marek, które miałyby się pojawić tutaj, nie ma. – Mamy to już skomercjalizowane. Ale póki się szyldów nie wiesza, to się nie ujawnia takich informacji. To jest bardzo dobry punkt, więc z wynajmem nie ma najmniejszych problemów – mówiła Bobkowska. Koszt inwestycji oszacowano na 45-48 mln zł (wraz z przebudową skrzyżowania).

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

  1. Kaufland bo są już ogłoszenia na OLX. A po drugie rondo w tym miejscu dosyć mocno utrudni życie w godzinach szczytu(chodź mam nadzieje ze sie myle) tak jak rondo na wrocławskiej z ulicą pileckiego jeden wielki nie wypał….

  2. Zawsze korkują się wjazdy do miast, a nasi włodarze potrafili zakorkować wyjazd (jaki patron, takie rondo).

  3. Jeżeli to będzie coś na miarę Focusa, jestem za. Co do ronda, mam tylko jedną uwagę, czy rondo zawsze musi być parterowe ? A może czas zacząć budować ronda wielokondygnacyjne, miejsc parkingowych przybędzie …

  4. Szkoda, ze remonty i budowy sie na siebie nakladaja. Moze lepiej poczekac moment do ukonczenia remontu na Dworcowej i otwarcia T.Aglomeracyjnej (bo na wiadukt na Batorego raczej nie ma szybsko co liczyc).

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here