Zmiany w parku w Zatoniu. To już końcówka prac (ZDJĘCIA, WIDEO)

3
2356
park w Zatoniu
fot. ZielonaNews.pl

Prace w parku w Zatoniu mają się ku końcowi. –  Została nam do zrobienia tylko fontanna i kilka innych drobnych prac – poinformowali nas pracujący tutaj budowlańcy.

Czytaj także: Oranżeria i park w Zatoniu (ZDJĘCIA Z 2019 roku) 

Oranżeria w parku w Zatoniu

Oranżeria w parku w Zatoniu, kwiecień 2019/ fot. ZielonaNews.pl

Dużo pracy kosztowało odnowienie oranżerii w parku w Zatoniu. Jak widać na powyższym zdjęciu, nieco ponad rok temu była jeszcze ruiną. Dziś zachwyca wnętrzem. Ciekawie prezentuje się także z zewnątrz (porównajcie na zdjęcia poniżej). W ramach zamówienia budynek miał być wyremontowany, ale także rozbudowany. Do oranżerii został dobudowany oszklony trejaż przy oranżerii. W oranżerii ma pojawić się mała gastronomia.

Czytaj dalej za galerią! Zobacz także film! 

Większość prac została wykonana

Jedna z fontann jest już gotowa. Fontannę ozdabia rzeźba. Teren wokół fontanny jest już zagospodarowany. Zarówno przy fontannach, jak w samym parku stoją już piękne, białe ławki, a przy stawie zobaczyć można białe mostki w podobnej, co ławki, stylistyce. Przy drugiej fontannie trwają jeszcze prace.

Inwestycja w parku w Zatoniu pochłonęła prawie 17 mln zł

Przetarg na rewitalizację parku rozstrzygnięto w październiku 2018  roku. Inwestycję za 16,7 mln zł, realizuje się firma Excalo Drilling. Termin realizacji prac wciąż wydłużano, ale teraz wydaje się, że koniec jest już naprawdę blisko. Jak poinformowano na łamach Łącznika Zielonogórskiego, informatora samorządowego, oficjalne otwarcie parku ma się odbyć 16-17 października.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Gdybym miał wpływ na decyzję odnośnie ruin i ich przyszłości, to na pewno chciałbym odbudować ten pałac, żeby w przyszłości mógł zostać wizytówką. Ale do tego trzeba odważnego prezydenta miasta z wizją.
    Jeśli popatrzeć na Zieloną Górę 2020, widać wiele kontrastów. Centrum miasta powoli zmienia lokalizację i główną ulicą miasta staje się raczej część ulicy Wrocławskiej i Konstytucji 3 mają, kosztem Westerplatte. Westerplatte z pustym DT Centrum i byłym KW straszy, początek Wojska Polskiego z Placem Powstańców Wielkopolskim z rachitycznymi budami z lat 80, to koszmar centralnej części miasta. No i „perłą” wśród pereł – ulica Dworcowa od „dworca” PKS do dworca PKP, tego typu uliczka ma prawo istnieć w miescie wielkości Nowogrodu Bobrzańskiego czy Czerwieńska, a nie w mieście 140 tysięcznym.
    Deptak, niestety też nie robi wrażenia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here