W Planetarium Wenus będzie premierowy pokaz

0
267
fot. materiały prasowe

Z okazji 6 urodzin Planetarium Wenus zaprasza na premierowe pokazy „Satelix”. – Film powstał w ramach programu Erasmus+ i jest efektem międzynarodowej współpracy Planetarium Wenus oraz ośrodków z Czech, Niemiec, Węgier, Rumunii i Słowacji. Jego prapremiera odbyła się podczas tegorocznego Fulldome Festival Brno w Czechach – informuje Magdalena Walczak z planetarium.

– Na co dzień nie widzimy satelitów, jednak one od ponad 60 lat pomagają nam z jednej strony odkrywać otaczający nas Wszechświat, zaś z drugiej ułatwiają nasze codzienne życie. Czym są? Jak je odnaleźć? Jakie mają zadania? Jak są zbudowane? Pokaz pozwoli nam lepiej zapoznać się z tym tematem – zapewnia w zapowiedzi Planetarium Wenus.

„Satelix” to także opowieść przedstawiająca technologie kosmiczne, które mimo iż powstały z myślą o podboju kosmosu, to jednak trafiły do naszych domów. Rozwój technologii kosmicznych przyniósł nam bogactwo wiedzy, która z kolei pomogła stworzyć wynalazki i technologie, z których korzystamy każdego dnia.

Pokazy premierowe odbędą się 22 października w godzinach: 18:00, 19:00, 20:00. Rezerwacji biletów na stronie http://planetariumwenus.pl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here