Wybieramy tapetę do salonu. Co musimy wiedzieć przed zakupem?

0
35
fot. materiały prasowe

W ostatnich latach tapety ścienne wróciły do łask. Te niezwykle praktyczne i nad wyraz efektowne dekoracje ścienne występują obecnie w tak wielu odsłonach, że wybór jednej bywa bardzo trudny. Chcąc zaaranżować stylowe wnętrze w pokoju dziennym warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Sprawdź, czym dobrze jest się kierować podczas wyboru tapety i wykorzystaj nasze rady w praktyce, a efekt końcowy na pewno Cię zadowoli!

Tapeta musi pasować do stylu pomieszczenia, w jakim się znajdzie

Głównym kryterium doboru tapety do salonu jest jej oczywiście wygląd. Dekoracja powinna idealnie wpisywać się w charakter wnętrza, w pełni oddawać jego klimat i współgrać z resztą wystroju. Jeżeli w pokoju króluje styl glamour, rustykalna tapeta w kwiaty nie będzie dobrym wyborem. I odwrotnie – w salonie urządzonym w stylu skandynawskim, nie sprawdzą się wyszukane dekoracje trójwymiarowe lub we wzory geometryczne. Przy wyborze tapety należy więc być konsekwentnym: aranżacja musi być spójna. Trzeba również pamiętać o tym, że poszczególne wzory i kolory mogą optycznie powiększać bądź zmniejszać pomieszczenie. Odpowiednio je wykorzystując da się rozjaśnić zbyt ciemny pokój i dodać mu kolorów, co nie zawsze jest możliwe przy pomocy innych dodatków. Aby tapeta znakomicie się prezentowała polecamy na spokojnie zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć, naklejając ją na ścianę. Nie działajmy w pośpiechu i dokładnie przemyślmy różne rozwiązania: dzięki temu w wytapetowanym salonie będziemy czuć się komfortowo.

Tapetowanie czterech ścian to już przeszłość! Dziś dekoruje się jedną lub dwie

Przy pomocy tapety można stworzyć oryginalną aranżację wnętrza. Wzorzysta dekoracja będzie stanowić piękne tło dla kompletu wypoczynkowego lub zestawu mebli. Współcześnie odchodzi się od nakładania tapet na wszystkie cztery ściany w pokoju. Nawet, jeśli pomieszczenie jest przestronne, znacznie ciekawszy efekt zapewni ozdobienie tylko jednej bądź dwóch ścian. Wówczas dekoracja nie będzie dominować, lecz stanie się atrakcyjnym akcentem. Przed zamówieniem tapety należy nie tylko sprawdzić wymiary ścian i dopasować wzór, ale też zadecydować, jaki materiał będzie odpowiedni. W dobrych sklepach z tapetami królują wyroby winylowe i lateksowe – oba rodzaje celująco zdają egzamin w salonach. Są one bardzo trwałe i biją na głowę tapety papierowe, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Chcąc zamówić pierwszorzędną tapetę, najlepiej udać się bezpośrednio do producenta Pintado: https://www.pintado.pl/. Sklep przygotował rozbudowaną ofertę, w której nie brakuje fantazyjnych wzorów ani minimalistycznych kompozycji. Tapety te są produkowane na wymiar, a zamawiający może je personalizować, np. poprzez zmianę koloru lub skorzystanie z opcji lustrzanego odbicia. Zobacz, jakie dekoracje ścienne czekają w dziale z tapetami do salonu i wybierz coś dla siebie!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here