W tej szkole uczą młodych muzyków. Wkrótce ruszą zapisy

0
230

W Zielonej Górze od dwóch lat działa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna. Uczą się w niej już uczniowie II i III klasy. Placówka daje podstawy wykształcenia ogólnego, ale dodatkowo zdolni młodzi muzycy mają zajęcia choćby z gry na instrumencie czy rytmikę. Rodzic zaoszczędzi czas na dowożenie dziecka na dodatkowe zajęcia, a młody człowiek będzie mógł w pełni realizować swoje pasje.

Oprócz standardowego programu są zajęcia muzyczne

Szkoła jeszcze w tym semestrze działa w budynku przy ul. Wyspiańskiego 23. Jest bezpłatna. – W klasach I-III uczniowie mają oprócz edukacji wczesnoszkolnej dwie lekcje gry na instrumencie tygodniowo oraz zespół instrumentalny bądź wokalny. Są także zajęcia z rytmiki i kształcenia słuchu – wyjaśnił nam Sławomir Kozłowski, dyrektor szkoły.

Kto może spróbować swoich sił?

Udział w rekrutacji może wziąć każde dziecko. Na etapie badania przydatności wykwalifikowana kadra oceni, czy dane dziecko ma predyspozycje do nauczania w tej szkole, czy też nie.

 

Placówka na razie jest mała, ale w planach jest jej rozbudowa.  Ma powstać tam, gdzie dziś obecnie jest Dom Harcerza. Tu powstanie zaplecze sal do gry na instrumentach, sala koncertowa z zapleczem dydaktycznym do edukacji artystycznej. Najbliższa rekrutacja do placówki rozpocznie się w marcu tego roku.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here