Nowy sprzęt za 15 mln, bogatsza oferta medyczna i lepszy komfort leczenia (ZDJĘCIA)

0
923

Wokół szpitala w Zielonej Górze sporo się ostatnio dzieje. Z jednej strony marszałek Elżbieta Anna Polak informuje o kolejnych zmianach i polepszającej się kondycji lecznicy. Z drugiej, lubuska Nowoczesna twierdzi, że budynek jest przestarzały i nie może poprawnie spełniać swoich funkcji. Zdaniem członków partii lepiej zbudować nowy szpital (czytaj: Nowy szpital w Zielonej Górze? Co jest nie tak z obecnym?). Tymczasem w szpitalu są kolejne zmiany. Na lepsze.

Mercedes wśród sprzętów medycznych

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego, jaki miał miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, podane zostały informacje o najnowszym sprzęcie, jaki został zakupiony przez szpital. – Zakupiony sprzęt wzbogaca ofertę medyczną, jaką szpital proponuje pacjentom. Zostało zakupionych sześć urządzeń do dializy – powiedział prezes zarządu szpitala Marek Działoszyński. –  To niemalże Mercedes wśród sprzętów medycznych – dodał lekarz Ireneusz Habura podkreślając jakość zakupionego sprzętu. Dodaje również, że szpital planuje kolejne zakupy i systematycznie wdraża zmiany. – Szpital w Zielonej Górze przechodzi rewolucyjne zmiany – powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak. Jak podkreśliła marszałek, w zeszłym roku samorząd województwa przeznaczył z budżetu własnego ponad 12 mln zł. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu specjalicznego i modernizację oddziałów, w celu poprawienia jakości leczenia i komfortu dla przebywających w placówce pacjentów. – Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale przygotowujemy kolejny etap przekształcenia. Ponieważ jest to Szpital Uniwersytecki, większościowy pakiet 51% należy do Uniwersytetu, chcemy w tym roku wnieść aportem wszystkie nieruchomości, które szpital dzierżawi, żeby zwiększyła się aktywa szpitala i przygotować szpital do dużego kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego – powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak. W konsekwencji tych działań ma powstać plan finansowania kolejnych oddziałów.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Lubuskiego szpital zakupił:

Aparaturę medyczną:
– Aparatura RTG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej
– Tor wizyjny i wyposażenie dla nasofiberoskopu
– Ultrasonograf okulistyczny i tomograf koherentny dla Klinicznego Oddziału Okulistyki
– Aparat USG dla Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego
– Aparat do dializ  z fotelem (6 szt.) dla Stacji Dializ
– Laser holmowy dla Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej
– Aparat USG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej
– Aparat do aterektomii mechanicznej dla Klinicznego Oddziału Chirurgii Naczyniowej
– Kardiomonitor (8 szt.) wraz z centralą dla Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Nakład finansowy ogółem: 3 146 033, 59 zł, w tym:
3 066 129,71 zł – środki pochodzące z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego.
79 903, 88 zł – środki własne.

Ponadto zakupiony został także agregat prądotwórczy. Najstarszy agregat w szpitalu uległ awarii po przejściu Orkanu Ksawery. We współpracy  Ministerstwa Zdrowia i Samorządu Województwa Lubuskiego zakupiony został także wysokiej klasy aparat RTG z ramieniem C do operacji wewnątrznaczyniowych na oddział chirurgii naczyniowej, a także wyposażenie hybrydowej sali operacyjnej na potrzeby chirurgii naczyniowej, kardiologii i kardiochirurgii.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here