Ruch to zdrowie! Wzrost aktywności fizycznej Polaków

0
40
Fitness photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Sukcesywnie rośnie świadomość społeczeństwa w obszarze zdrowego stylu życia oraz moda na aktywne formy spędzania wolnego czasu. Sprzyja temu także ciągła rozbudowa infrastruktury w postaci ścieżek rowerowych, plenerowych stref aktywności ruchowej czy centrów rekreacyjno-sportowych. Przez cały rok organizuje się mnóstwo imprez biegowych, runmagedonów albo zawodów sportowych – zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. Owocuje to rzeszą ludzi, którzy co dzień truchtają po parkowych alejkach, przerzucają ciężary na siłowniach, grywają na kortach tenisowych bądź czynnie angażują się w rodzinną turystykę rowerową. Jedną z aktywności, jakie cieszą się coraz większą popularnością, jest z pewnością crossfit. Jest to specyficzny trening wytrzymałościowo-siłowy, dedykowany dla mężczyzn, jak również dla kobiet. Crossfit to doskonała, dosyć wymagająca dyscyplina dla wszystkich świadomych oraz ambitnych osób, jakie cenią sobie wysoką efektywność treningu, okupioną nierzadko ceną dużego i intensywnego wysiłku fizycznego.

Efektywny crossfit, czyli nikt nie obiecywał, że będzie łatwo…

Pomimo iż crossfit jest bardzo wymagający, to zyskuje sobie cały czas rosnące grono zwolenników, ponieważ charakteryzuje się dużymi efektami pracy. Pozwala jednocześnie rzeźbić ciało, poprawiać wydolność, a także cieszyć się rewelacyjną kondycją. Świetnie wytrenowany i doenergetyzowany organizm, pomaga utrzymać zdrowie, dobre samopoczucie i wspiera w osiąganiu sukcesów nie tylko na polu rywalizacji sportowej, ale również w codziennym życiu. Spektakularne rezultaty crossfitu związane są m. in. z olbrzymim zróżnicowaniem treningowym, który bazuje na dużej liczbie powtórzeń oraz wykorzystywaniu ciężaru własnego ciała. Zazwyczaj z kilku ćwiczeń konstruuje się tzw. trening obwodowy, w ramach którego wykonuje się ustaloną ilość powtórzeń w danym okresie czasu. Warto podkreślić, że zasadniczy trening crossfitowy – poprzedzony jest rozgrzewką i wprowadzeniem tętna na wyższy pułap. Dowiedziono bowiem, że wydajność i efektywność ćwiczeń jest znacznie lepsza, gdy trening odbywa się w przedziale 60-85% tętna maksymalnego, które jest różne dla każdej osoby. Co ciekawe, jedna godzinna sesja zajęć crossfit, przekłada się na spalenie nawet 1000 kcal.

Profesjonalna odzież i sprzęt – istotnym elementem wydajnego oraz komfortowego treningu

Aby trening crossfitowy mógł być w pełni produktywny i bezpieczny, istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu, zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria, a przede wszystkim w wygodną i komfortową odzież. Na rynku funkcjonuje mnóstwo renomowanych producentów specjalistycznego oprzyrządowania oraz ubioru do uprawiania tej aktywności, m. in.:

  • Go Primal

  • Rouge

  • Reebok

  • Genactiv Sport

  • Progenex

RCF Performance ‒ sklep z artykułami do crossfitu

Godnym polecenia miejscem, gdzie w ramach kompleksowej oferty można znaleźć wysokiej jakości, praktyczny i funkcjonalny sprzęt do crossfitu – jest m. in. działająca w branży od kilku lat – firma RCF Performance, która prowadzi również sprzedaż online, za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Oprócz działalności handlowej, RCF Performance z powodzeniem prowadzi także prestiżowy klub crossfitowy, który bywa praktyczną inspiracją do kompletowania najlepszego asortymentu odzieżowego, sprzętowego i suplementacyjnego dla wszystkich amatorów tego sportu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here