Ruch to zdrowie! Wzrost aktywności fizycznej Polaków

0
54
Fitness photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Sukcesywnie rośnie świadomość społeczeństwa w obszarze zdrowego stylu życia oraz moda na aktywne formy spędzania wolnego czasu. Sprzyja temu także ciągła rozbudowa infrastruktury w postaci ścieżek rowerowych, plenerowych stref aktywności ruchowej czy centrów rekreacyjno-sportowych. Przez cały rok organizuje się mnóstwo imprez biegowych, runmagedonów albo zawodów sportowych – zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. Owocuje to rzeszą ludzi, którzy co dzień truchtają po parkowych alejkach, przerzucają ciężary na siłowniach, grywają na kortach tenisowych bądź czynnie angażują się w rodzinną turystykę rowerową. Jedną z aktywności, jakie cieszą się coraz większą popularnością, jest z pewnością crossfit. Jest to specyficzny trening wytrzymałościowo-siłowy, dedykowany dla mężczyzn, jak również dla kobiet. Crossfit to doskonała, dosyć wymagająca dyscyplina dla wszystkich świadomych oraz ambitnych osób, jakie cenią sobie wysoką efektywność treningu, okupioną nierzadko ceną dużego i intensywnego wysiłku fizycznego.

Efektywny crossfit, czyli nikt nie obiecywał, że będzie łatwo…

Https://Www.AutoCzescionline24.PL

Pomimo iż crossfit jest bardzo wymagający, to zyskuje sobie cały czas rosnące grono zwolenników, ponieważ charakteryzuje się dużymi efektami pracy. Pozwala jednocześnie rzeźbić ciało, poprawiać wydolność, a także cieszyć się rewelacyjną kondycją. Świetnie wytrenowany i doenergetyzowany organizm, pomaga utrzymać zdrowie, dobre samopoczucie i wspiera w osiąganiu sukcesów nie tylko na polu rywalizacji sportowej, ale również w codziennym życiu. Spektakularne rezultaty crossfitu związane są m. in. z olbrzymim zróżnicowaniem treningowym, który bazuje na dużej liczbie powtórzeń oraz wykorzystywaniu ciężaru własnego ciała. Zazwyczaj z kilku ćwiczeń konstruuje się tzw. trening obwodowy, w ramach którego wykonuje się ustaloną ilość powtórzeń w danym okresie czasu. Warto podkreślić, że zasadniczy trening crossfitowy – poprzedzony jest rozgrzewką i wprowadzeniem tętna na wyższy pułap. Dowiedziono bowiem, że wydajność i efektywność ćwiczeń jest znacznie lepsza, gdy trening odbywa się w przedziale 60-85% tętna maksymalnego, które jest różne dla każdej osoby. Co ciekawe, jedna godzinna sesja zajęć crossfit, przekłada się na spalenie nawet 1000 kcal.

Profesjonalna odzież i sprzęt – istotnym elementem wydajnego oraz komfortowego treningu

Aby trening crossfitowy mógł być w pełni produktywny i bezpieczny, istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu, zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria, a przede wszystkim w wygodną i komfortową odzież. Na rynku funkcjonuje mnóstwo renomowanych producentów specjalistycznego oprzyrządowania oraz ubioru do uprawiania tej aktywności, m. in.:

  • Go Primal

  • Rouge

  • Reebok

  • Genactiv Sport

  • Progenex

RCF Performance ‒ sklep z artykułami do crossfitu

Godnym polecenia miejscem, gdzie w ramach kompleksowej oferty można znaleźć wysokiej jakości, praktyczny i funkcjonalny sprzęt do crossfitu – jest m. in. działająca w branży od kilku lat – firma RCF Performance, która prowadzi również sprzedaż online, za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Oprócz działalności handlowej, RCF Performance z powodzeniem prowadzi także prestiżowy klub crossfitowy, który bywa praktyczną inspiracją do kompletowania najlepszego asortymentu odzieżowego, sprzętowego i suplementacyjnego dla wszystkich amatorów tego sportu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here