Mini zoo się rozbudowuje. Co tu się pojawi?

0
570
fot. ZielonaNews.pl

W niedzielne popołudnie dzieci wybierały nowe elementy do mini zoo. Do wyboru było osiem propozycji, a wśród nich m.in. park linowy, wodny plac zabaw czy interaktywny krokodyl. Wyniki poznamy w przyszłym tygodniu. W trakcie są także prace związane z jego rozbudową. 
Rozbudowa mini zoo w Zielonej Górze

Każde dziecko, które dziś przyszło do mini zoo, mogło oddać głos na elementy, które być może wzbogacą przestrzeń zabawową w Ogrodzie Botanicznym. Każde dziecko mogło wybrać trzy propozycje poprzez przyklejenie naklejki przy wybranym elemencie. – Wasz głos ma znaczenie. Dzisiaj to dzieciaki rządzą – przekonywał Paweł Wysocki, jeden z organizatorów konsultacji.

Znikną plastikowe figurki

Udział w akcji wzięło wielu zielonogórzan. Organizatorzy szacują, że Ogród Botaniczny odwiedziło około tysiąca osób.  – Mieliśmy wydrukowane 500 naklejek dla dzieci. Przed 14.00 450 zostało wydanych. Można szacować, że dzieci i dorosłych było około tysiąca – powiedział nam P. Wysocki. Nowe elementy pojawią w mini zoo w miejsce starych zabawek wiosną przyszłego roku. – Obecne zabawki nadszarpnął już ząb czasu. Zostaną zlikwidowane także plastikowe figurki, ale nie zostaną wyrzucone. Planujemy przeprowadzić konkurs dla przedszkoli. Do zwycięskich placówek trafią figury z mini zoo – zapowiadał Wysocki. O tym, co pojawi się w mini zoo przekonamy się w przyszłym tygodniu, choć wydaje się, że jedną z bardziej popularnym atrakcji był interaktywny krokodyl i wodny plac zabaw.

Rozbudowa mini zoo i nowe zwierzęta
Obecnie trwa także rozbudowa mini zoo (w kierunku lasu). Widać już budynki, w których będą m.in. małpki kapucynki, lemury, owca świniarka. – Posadzonych będzie bardzo dużo nasadzeń, bo koszt to około 120 tys. zł. Jest wiele drzew, krzewów, bylin – mówił dziś p. Wysocki. Obecnie powstają trzy budynki. – Do końca marca wykonawca ma czas na realizację zadania – wyjaśniał nam Wysocki. W ramach inwestycji za zostać wybudowana także altana wypoczynkowa a w okolicach mini zoo pojawią toalety. Będzie wykonana m.in. instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, grzewcza, elektryczna, wentylacyjna. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł (więcej informacji znajdziecie tutaj: Rozbudowa mini zoo).
 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here