Rozbudowa mini zoo. Pojawią się klatki z lemurami i małpkami! (WIZUALIZACJE)

0
864
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj na terenie Ogrodu Botanicznego podpisano umowę na rozbudowę mini zoo w Zielonej Górze. 
 

Pojawią się nowe zwierzaki w mini zoo. Będą nowe kojce dla zwierząt. Inwestycja będzie wykonana do I kwartału 2023 roku. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. Mini zoo zostanie wyremontowane w kierunku lasu – tłumaczył dziś prezydent miasta Janusz Kubicki.

Rozbudowa mini zoo. Klatki z lemurami i małpkami

Rozbudowa mini zoo
fot. ZielonaNews.pl
W ramach współpracy polsko-niemieckiej miasto dostało środki finansowe, które pozwolą nam na rozbudowę tego miejsca. – Chcemy, żeby to miejsce się rozwijało – mówił dziś prezydent. W ramach inwestycji pojawią się budynki wraz z wybiegiem dla lemurów, owiec i małpek kapucynek. Ma zostać wybudowana także altana wypoczynkowa a w okolicach mini zoo pojawią toalety. W ramach inwestycji wykonana zostanie m.in. instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, grzewcza, elektryczna, wentylacyjna.

Kiedy rozpoczną się prace w mini zoo?

 
Prace ruszą prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu, ale mini zoo i ogród botaniczny będą dostępne dla zwiedzających. – We wtorek najpewniej zostanie przekazany plac budowy – wyjaśnił Marek Łukasik z firmy Łukasik Group, która wykona inwestycję. Zapewniał, że z Ogrodu Botanicznego będziemy korzystać bez przeszkód, bo teren na którym będą trwały prace znajduje się za płotem.

Będą kolejne rozbudowy
To jednak nie koniec zmian. Miasto ogłosiło kolejne przetargi na modernizację tego terenu. – Myślmy o zmianach na placu zabaw, będziemy zastanawiać się nad plastikowymi figurami – mówił dziś Paweł Wysocki z ZGM. Ogłoszony przetarg związany jest m.in. montażem ławek, stołów, wiaty i ogrodzenia, a także z wykonaniem i pielęgnacją zieleni. ZGM ogłosił także przetarg na budowę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Prawem „Ptasi Azyl”.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here