Strzelał do samochodów i w wiaty przystanków autobusowych. Usłyszał zarzuty

0
131
fot. Lubuska Policja

Policjanci kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali w ubiegłym tygodniu 19-latka, który strzelając z pistoletu pneumatycznego uszkodził okna domów, szyby samochodów i wiaty przystanków autobusowych. –  Jak się okazało ten sam mężczyzna jest także sprawcą kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał dotychczas 6 zarzutów popełnionych przestępstw, za które grozi mu do 10 lat więzienia – informuje Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji. 

Uszkodzone szyby w domach i samochodach
W marcu br. zielonogórscy policjanci przyjęli kilka powiadomień od osób, którym ktoś uszkodził szyby w oknach domów, szyby w samochodach oraz zawiadomienie o zniszczeniu szyb w dwóch wiatach przystanków MZK i znaku drogowego. –  Uszkodzenia wyglądały na spowodowane strzałami z broni pneumatycznej. Wartość strat pokrzywdzonych wyniosła ponad 7,5 tysiąca złotych – tłumaczy policja.

Kto jest sprawcą uszkodzeń?

Kryminalni z Komisariatu II zabezpieczyli zapisy monitoringów w pobliżu miejsc zdarzeń i ustalili kto jest sprawcą tych uszkodzeń. Podejrzewany, który jak się okazuje pracuje za granicą, był poszukiwany przez zielonogórskich policjantów od końca marca – w ubiegłym tygodniu kryminalni zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu jego znajomej. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania policjanci znaleźli również pistolet pneumatyczny z którego prawdopodobnie strzelał w okna domów, szyby samochodów i wiaty przystankowe.

Zatrzymany 19-latek
Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Okazało się również, że ten sam mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w ubiegłym roku na przystanku MZK, kiedy zabrał pokrzywdzonej kobiecie 2 telefony komórkowe o wartości ponad 1700 złotych. Policjanci z Komisariatu II Policji postawili 19-latkowi 5 zarzutów uszkodzenia mienia, natomiast Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przedstawił mężczyźnie zarzut popełnionej kradzieży rozbójniczej. Tego przestępstwa podejrzany dokonał wspólnie z kolegą, który sam wcześniej zgłosił się do prokuratury.

Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów i zwrócili pokrzywdzonej. Zabezpieczyli także od 19-latka pewną sumę pieniędzy na poczet prowadzonego postępowania. Podejrzany zobowiązał się zadośćuczynić wszystkim pokrzywdzonym i pokryć ich straty. Sprawa posiadanej przez 19-latka broni jest przedmiotem odrębnego postępowania – biegły sądowy oceni czy posiadanie tego rodzaju pistoletu jest dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Za popełnione przestępstwa grozi 19-latkowi kara 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze oddał mężczyznę pod policyjny dozór.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here