Pumptrack w Zielonej Górze? Jest na to szansa

0
1170

– Zielona Góra miastem dla rowerów, brakuje nam tylko profesjonalnego pumtracku. Możemy to zmienić w głosowaniu na ten projekt w BO2017 – zachęca Ruch Miejski Obywatele Zielonej Góry.

Specjalny tor dla rowerów

Pumptrack to specjalnie przygotowany tor do jazdy rowerem. Ruch Miejski w budżecie obywatelskim zaproponował, żeby właśnie takie miejsce powstało w Zielonej Górze. Tor  Zbudowany jest szybkich zakrętów i muld. – Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół – informują projektodawcy. I zachęcają do głosowani ana to zadanie. O projekcie na bieżąco informują także na fanpage na Facebooku TUTAJ.

Jak zagłosować w Budżecie Obywatelskim?

Aby zagłosować w budżecie obywatelskim należy wybrać zadanie z listy nr 2 – Zadania Duże – nr. 2.61  – ZAPĘTLONE TORY – ROWEROWO-ROLKOWY PLAC ZABAW DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH!
Na budżet obywatelski możemy zagłosować pobierając papierowe karty do głosowania w urzędzie miasta, lub przez internet TUTAJ.

Fot. Facebook Ruch miejski Zielonej Góry

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here