Park przy ul. Salomei i Lechitów gotowy w maju. Będzie tu wieża widokowa (ZDJĘCIA)

0
1521
Park przy ul. Salomei i Lechitów
fot. ZielonaNews.pl

W parku przy ul. Salomei i Lechitów prace wrą. Widać już część ścieżek. Z hukiem lecą też wióry. Część drzew i krzewów została wycięta. Została także wyburzona stojąca tu od lat ruina. Zgodnie z zapowiedziami park ma być gotowy już w maju!

Park przy ul. Salomei i Lechitów zmieni się nie do poznania

Z ciekawszych elementów, które mają się tu pojawić jest z pewnością wieża widokowa, gdzie później miałaby być zamontowana tuba ślizgowa i ścianka wspinaczkowa. Ma być również drewniana altana ze stołami i ławkami.  Zadbano także o dodatkowe miejsca parkingowe. Ma być ich dziesięć. W ramach inwestycji zostaną wytyczone nowe ścieżki parkowe z materiałów mineralnych o obrzeżach betonowych, zamontowane będą tablice i urządzenia dydaktycznych w ramach ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. Będzie również zamontowane oświetlenie LED (szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie na stronie urzędu miasta).

Szybkie tempo prac

Inwestycyjna Grupa Budowlana Sp. z o.o. zrewitalizuje to miejsce za 870 tys. zł. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do końca października. Jednak Andrzej Rosiński, wiceprezes IGB zapowiada, że park będzie gotowy prawdopodobnie już w maju. Grupa wygrała także przetarg na rewitalizację skweru przy ul. Partyzantów (o inwestycji dowiecie się więcej na naszym portalu tutaj). Odpowiadają również za budowę placu zabaw i boiska przy ul. Chmielnej.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here