Okrągłe boisko przy ul. Rydza Śmigłego zamieni się w oazę spokoju (ZDJĘCIA)

1
1714
fot. ZielonaNews.pl

Okrągłe (niegdyś) boisko  przy ul. Rydza Śmigłego jest modernizowane.  Ma powstać tuta oaza zieleni. Dla mieszkańców ma być to miejsce do odpoczynku.
Boisko przy ul. Rydza Śmigłego. Co się zmieni?

fot. materiału Urzędu Miasta

Przedmiotem projektu objęto teren dawnego okrągłego boiska, które w 2018 roku zostało rozebrane w całości w ramach budżetu obywatelskiego. Teraz kolejny etap zmian na tym terenie również realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. – Projekt zagospodarowania terenu byłego okrągłego boiska polega na stworzeniu w tym miejscu oazy spokoju i odpoczynki wśród zaprojektowanej, uporządkowanej zieleni – czytamy w przetargu. W ramach inwestycji mają zostać wykonane prace rozbiórkowe, przyłącza wodociągowego i elektroenergetycznego. Nawierzchnia nowej przestrzeni będzie mineralna. Zostanie posadzona tutaj nowa zieleń i zamontowane będą obiekty małej architektury.

Leżaki, stojaki rowerowe, zieleń
fot. ZielonaNews.pl

Projekt zagospodarowania przestrzeni wykonała Administracji Osiedla „Łużyckie” wraz z radnym Robertem Górskim. – Powstanie miejsce odpoczynku dla mieszkańców z ławkami, leżakami, koszami, dystrybutorami z zestawami dla zwierząt, stojakami rowerowymi, głuchym telefonem dla dzieci, zamgławiaczami, szachami i zdrojem. Posadzone zostanie 59 klonów kulistych, 20 forsycji, 6 hortensji, 9 jaśminowców i 480 sztuk lawendy – wymienia Robert Górski, miejski radny.
Ponad 400 tysięcy złotych

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm za kwotę prawie 400 tysięcy złotych. Zgodnie z przetargiem inwestycja miała zakończyć się do sierpnia 2020 roku, ale wykonawca w ofercie zaproponował skrócenie terminu wykonania zamówienia do 30 dni. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here