Ściany parkingu w Focus Mall ozdobi ogromny mural (ZDJĘCIA)

0
1405
mural w Focus Mall
fot. ZielonaNews.pl

Mural w Focus Mall. Czarno-biały mural pojawił się na ścianach ścianach nowopowstałego parkingu przy Focus Mall. Twórcą muralu jest Jerema Drogowski, który stworzył wielkoformatowe grafiki między innymi w Warszawie, Londynie, czy Nowym Jorku.

Czytaj więcej za reklamą —>Mural w Focus Mall. Co to będzie?

60 metrowy mural pokryje bloisko 250 mkw powierzchni. Tematyka muralu będzie powiązana z charakterystycznymi elementami dla Zielonej Góry. Mural powstaje od 29 kwietnia i na codziennie zmienia się na oczach klientów galerii. – Za pomocą wyobraźni, pędzla i czarnej farby, artysta zabierze klientów w niezwykłą podróż, którą każdy będzie mógł zinterpretować w indywidualny sposób. Galeria Focus Mall zachęca do śledzenia poczynań artysty – czytamy w informacji prasowej.

Czytaj więcej za reklamą —>Będziemy mogli oglądać pracę artysty przy muralu w Focus Mall

Pracę artysty będzie można śledzić przez najbliższe tygodnie. Grafika na ścianie parkingu będzie zrealizowana w stylistyce zaczerpniętej z komiksu i jednocześnie będzie zestawieniem świata nowoczesnego z przeszłością. – Intencją autora jest pobudzenie przechodniów do chwilowej refleksji, zatrzymania się w natłoku spraw i zastanowienia się nad rzeczami nieoczywistymi – czytamy w informacji prasowej. A Wam jak się podoba mural? (na końcu tekstu znajdziecie galerię zdjęć)

fot. ZielonaNews.pl

Kim jest Jerema Drogowski?

Jerema Drogowski odpowiada nie tylko za wykonanie muralu, ale także za całą koncepcję artystyczną. W swojej pracy twórczej łączy rżne środki wyrazu, choć szczególnie bliski jest mu rysunek. – Na początku drogi twórczej artysta był rozpoznawalny dzięki grafikom wielkoformatowym zamieszczanym w przestrzeni miejskiej, m.in. w Warszawie, Londynie czy Nowym Jorku. W ostatnim czasie artysta koncentruje się głównie na konceptualnych formach wyrazu. Po przez concept art, Jarema Drogowski, stara się zwizualizować ideę, a nie precyzować czy nazywać ją dosłownie – czytamy w komunikacie. Artysta wykłada w Kolegium Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jego viralowy projekt Szeptacze (polegający na wprowadzeniu do powszechnego obiegu nowego znaku interpunkcyjnego) był pokazywany podczas 54. Venice Biennale w 2011 roku. Laureat stypendium Ministra Kultury “Młoda Polska 2012”.

Źródło: M&CC

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here