Mural w Focus Mall. Czarno-biały mural pojawił się na ścianach ścianach nowopowstałego parkingu przy Focus Mall. Twórcą muralu jest Jerema Drogowski, który stworzył wielkoformatowe grafiki między innymi w Warszawie, Londynie, czy Nowym Jorku.
Czytaj więcej za reklamą —>
Mural w Focus Mall. Co to będzie?
60 metrowy mural pokryje bloisko 250 mkw powierzchni. Tematyka muralu będzie powiązana z charakterystycznymi elementami dla Zielonej Góry. Mural powstaje od 29 kwietnia i na codziennie zmienia się na oczach klientów galerii. – Za pomocą wyobraźni, pędzla i czarnej farby, artysta zabierze klientów w niezwykłą podróż, którą każdy będzie mógł zinterpretować w indywidualny sposób. Galeria Focus Mall zachęca do śledzenia poczynań artysty – czytamy w informacji prasowej.
Czytaj więcej za reklamą —>
Będziemy mogli oglądać pracę artysty przy muralu w Focus Mall
Pracę artysty będzie można śledzić przez najbliższe tygodnie. Grafika na ścianie parkingu będzie zrealizowana w stylistyce zaczerpniętej z komiksu i jednocześnie będzie zestawieniem świata nowoczesnego z przeszłością. – Intencją autora jest pobudzenie przechodniów do chwilowej refleksji, zatrzymania się w natłoku spraw i zastanowienia się nad rzeczami nieoczywistymi – czytamy w informacji prasowej. A Wam jak się podoba mural? (na końcu tekstu znajdziecie galerię zdjęć)


Kim jest Jerema Drogowski?
Jerema Drogowski odpowiada nie tylko za wykonanie muralu, ale także za całą koncepcję artystyczną. W swojej pracy twórczej łączy rżne środki wyrazu, choć szczególnie bliski jest mu rysunek. – Na początku drogi twórczej artysta był rozpoznawalny dzięki grafikom wielkoformatowym zamieszczanym w przestrzeni miejskiej, m.in. w Warszawie, Londynie czy Nowym Jorku. W ostatnim czasie artysta koncentruje się głównie na konceptualnych formach wyrazu. Po przez concept art, Jarema Drogowski, stara się zwizualizować ideę, a nie precyzować czy nazywać ją dosłownie – czytamy w komunikacie. Artysta wykłada w Kolegium Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jego viralowy projekt Szeptacze (polegający na wprowadzeniu do powszechnego obiegu nowego znaku interpunkcyjnego) był pokazywany podczas 54. Venice Biennale w 2011 roku. Laureat stypendium Ministra Kultury “Młoda Polska 2012”.
Źródło: M&CC