Lubuski teatr otwiera drzwi i i świętuje! Zobacz z wiedźmami jego zakamarki

0
278
Na dzień 27 marca przypada święto wszystkich reżyserów, aktorów, kostiumografów, literatów, impresariów, oświetleniowców, akustyków, krytyków i inspicjentów – słowem: ludzi teatru! Funkcji, które można pełnić w teatrze jest sporo, jednak w tym specjalnym czasie każda z osób działająca w obrębie tej sfery kultury może poczuć się wyjątkowo.

Święto zostało uchwalone w latach sześćdziesiątych, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Okoliczność ma charakter międzynarodowy i jest obchodzona w każdym roku. Celebrowanie tego święta nie pominie także Lubuskiego Teatru!

Podczas Międzynarodowego Dnia Teatru zielonogórska instytucja zostanie otwarta dla wszystkich. Od godziny 16:00 każdy będzie mógł pojawić się w murach Lubuskiego Teatru i w towarzystwie tajemniczych wiedźm poznać najskrytsze zakamarki gmachu! Jest to wyjątkowa szansa na poznanie historii miejsca z wieloletnią tradycją. Dodatkowo od godziny 19:00 na teatralnej scenie zostanie wystawiona sztuka Antoniego Czechowa “Oświadczyny / Niedźwiedź”.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here