Szaleńcy i wariaci mile widziani na korowodzie. Będzie też korowód bis

0
3070
Korowód Winobraniowy 2019
fot. ZielonaNews.pl

Korowód Winobraniowy 2019. W sobotę, 14 września, o godz. 12.00 wystartuje Korowód Wionobraniowy 2019. W tym roku hasłem przewodnim jest „Cyrk”. A nowością tzw. korowód bis. —-> Sprawdź także program Winobrania <—-

Czytaj dalej za reklamą —>Korowód Winobraniowy 2019

Będą cyrkowcy, kuglarze, artyści, szaleńcy, wariaci itp. Zapraszamy wszystkich odważnych , którzy w tej konwencji zechcą się z nami bawić. Ja przypomnę, że jak zwykle pojawią się stałe elementy tzn. stały udział naszego Bachusa z korowodem, teatry z całego kraju, szkoły. To jest jak zwykle święto ludyczne, idziemy bawiąc się w tym korowodzie – mówił dyrektor lubuskiego teatru Robert Czechowski. Udział w korowodzie może wziąć każdy, ale szalony strój jest mile widziany. Ci którzy nie mają pomysł na to jak się przebrać, będą mogli skorzystać z teatralnych propozycji. Wystarczy przyjść nieco wcześniej, przed korowodem w okolice hotelu Ruben, a już na miejscu szalona teatralna ekipa dobierze odpowiedni strój.

Czytaj dalej za reklamą —>Korowód bis rozejdzie się po deptaku

Dyrektor zdradził także, że będą nowości. – Postaramy się zorganizować korowód bis. Wszystkie elementy ruchome teatrów ulicznych ruszą kawalkadą, oddzielnym orszakiem i zaanektują wszystkie uliczki dookoła ratusza, po to żeby potem znaleźć się na zapleczu teatru, żeby widzom kolejny raz pokazać plac teatralny – mówił dyrektor teatru. Korowód startuje z ul. 3. Maja spod hotelu Ruben i przejdzie do Focus Mall przy ul. Wrocławskiej. 

Czytaj dalej za reklamą —>Będzie widownia i miejsca siedzące

Korowód winobraniowy jest tradycją Winobrania i Dni Zielonej Góry. W pochodzie biorą udział mieszkańcy miasta oraz goście, reprezentanci klubów sportowych, szkół, tancerze, winiarze, glinoludy i wiele więcej. Łącznie kilka tysięcy osób bawi się podczas tego niecodziennego wydarzenia. W ubiegłym roku po raz pierwszy oglądający mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych miejsc siedzących. W tym roku będzie podobnie. Ci, dla których miejsc nie wystarczyło oglądali widowisko stojąc przy ulicy, siedząc na skarpach, albo ze Wzgórza Palmiarni, skąd rozciąga się widok na cały korowód winobraniowy.  Zobaczcie, jak było rok temu!

Czytaj dalej za reklamą —>Barwny korowód winobraniowy przeszedł przez miasto. Zobaczcie zdjęcia! (ZDJĘCIA)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here