Justin Timberlake i jego najlepsze teksty piosenek

0
71
fot. materiały prasowe

Justin Timberlake jest amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów. Wcześniej występował w zespole *NSYNC. Jest niezwykle utytułowanym artystą i z roku na rok zaskakuje coraz to nowymi piosenkami i tekstami, które sam tworzy. Zasługuje więc na szczególną uwagę – jego teksty są rozrywkowe, ale niektóre z nich zapadają w pamięć z powodu przesłania, jakie posiadają. Warto więc się z nimi lepiej zapoznać. Dlatego chętnie przedstawimy wam nie tylko sylwetkę samego Justina Timberlake’a, ale również jego niesamowite teksty piosenek. Damy wam, jak na tacy, najlepszą stronę do sprawdzania tekstów piosenek!

Kim jest Justin Timberlake?

Justin Randall Timberlake to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich wokalistów i autorów tekstów. Jest laureatem aż sześciu nagród Grammy i czterech nagród Emmy. Nic dziwnego – jego piosenki są typowo taneczne, wpadają w ucho, a jednocześnie zasilone są świetnymi tekstami. Od kilkunastu lat występuje na scenie i tylko umacnia tym samym swoją pozycję na rynku muzycznym. Można było go obserwować już w momencie kiedy miał 11 lat i występował w „Klubie Myszki Miki”. W końcu rozpoczął koncertowanie z zespołem ‘N Sync, aż doszedł do takiego momentu w swojej karierze, kiedy uznał, że już czas na karierę solową. I tak też działa do dzisiaj. I w zasadzie solowo odnosi największe sukcesy – nic dziwnego, prawda?

Teksty piosenek Justina Timberlake’a

Na pewno wszyscy znają takie hity jak „Rock Your Body” czy „Cry Me a River”, którymi Justin rozpoczął swoją solową karierę. W 2006 roku pokazała się jego druga, solowa płyta pod tytułem „What Goes Around… Comes Around”. Tekst ten cytowało wiele osób, chętnie był tłumaczony i zyskał wielką popularność. Zdecydowanie polecamy się z nim zapoznać np. za pośrednictwem strony tekstpiosenki.net.
Jednymi z najchętniej słuchanych piosenek Timberlake’a są również hity „Filthy” czy „Can’t Stop the Feeling”. Nie można było obojętnie przejść obok tych przebojów. Te również mają całkiem dobrą warstwę tekstową, ale tak naprawdę bez pomocy spisanego tekstu piosenek – może być ciężko je zrozumieć.

Czemu szukamy tekstów piosenek?

Jednym z powodów może być ten, o którym wspomnieliśmy w akapicie wyżej. Nie wszyscy piosenkarze mają wspaniałą dykcję, a niekiedy zabiegi, które wprowadzają w swoich piosenkach uniemożliwiają zrozumienie tekstu. Dlatego takie strony jak ta podana wyżej – bardzo się sprawdzają. Oprócz tego teksty piosenek mogą się przydać do szlifowania swojej znajomości języków obcych, a także poznawania nowych słów. Niektóre strony, oprócz tekstów piosenek, oferują bowiem również tłumaczenia i teledyski, które można sobie obejrzeć. Zdecydowanie polecamy taki sposób na naukę języków i na lepsze zrozumienie tekstów!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here