Co z tym skwerem w centrum miasta? Magistrat ma plany

0
469
Skwer w okolicach konkatedry św. Jadwigi
Co będzie w tym miejscu? fot. Google Maps

Przy ul. Mikołaja Kopernika, w okolicach konkatedry p.w. św. Jadwigi w Zielonej Górze, znajduje się zielony skwer. Niestety od lat jest nieużywany i zaniedbany. O jego zagospodarowanie pytał na ostatniej sesji rady miasta radny Brachmański.

Czy są plany na zagospodarowanie skweru przy ul. Kopernika?

– Czy miasto ma jakieś plany związane ze skwerem przy ul. Kopernika? Jaki jest aktualny status tego skweru? To jedno z nielicznych zielonych miejsc w centrum miasta, natomiast skwer jest bardzo zaniedbany i myślę, że warto w przyszłym roku opracować plany, co z rewitalizacja tego skweru, jeśli są jakieś plany – pytał.

Mógłby tu być plac zabaw

W odpowiedzi magistrat wyjaśnił, że .  ten teren rzeczywiście należy do miasta od 2014 roku, kiedy to został nabyty od Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jadwigi Śląskiej. – Na terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, oznaczony symbolem ZP – tereny zieleni urządzonej z podstawowym przeznaczeniem jako zieleń urządzona wraz z przynależnym zagospodarowaniem terenu. Miasto posiada program funkcjonalno-użytkowy na realizację placu zabaw dla dzieci wraz z zagospodarowaniem. Szacowane koszty realizacji inwestycji wynoszą ok. 240 tys. zł brutto – wyjaśnia magistrat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here