Będzie połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Łagowa. W cenie biletu nie tylko przejazd

0
6481
fot. ZielonaNews.pl

Lubuski Zakład POLREGIO wraz z organizatorem przewozów – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego od 8 sierpnia uruchamia sobotnie połączenia kolejowe łączące Zieloną Górę z Perłą Ziemi Lubuskiej – Łagowem.
– Pierwszy pociąg ze stacji w Zielonej Górze wyruszy 8 sierpnia o godzinie 8:25. Połączenie powstało z myślą o mieszkańcach Ziemi Lubuskiej i gościach, którzy chcą odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc naszego regionu w zupełnie inny sposób, bo pociągiem – informuje Paweł Nijaki, rzecznik prasowy Lubuskiego Zakładu POLREGIO.

To wyjątkowa podróż
Niewątpliwym atutem jest również sama podróż, to gratka dla miłośników podróżowania koleją. Na linii z Toporowa do Łagowa na co dzień nie jeżdżą już pociągi pasażerskie. Podróż z POLREGIO to jedna z niewielu okazji do zobaczenia Łagowa z perspektywy pięknego odrestaurowanego wiaduktu kolejowego na stałe już wpisanego w krajobraz miejscowości. – To jednak nie jedyna atrakcja, jaką chcemy zaproponować podróżnym pociągu POLREGIO. Następne pociągi wyruszą kolejno 15, 22 i 29 sierpnia oraz 5 i 12 września – informuje P. Nijaki.

Koszty biletów
Normalny bilet w cenie 40 zł w obie strony (od podane ceny obowiązują ulgi ustawowe) można nabyć w kasie biletowej POLREGIO w Zielonej Górze lub, po wcześniejszej rezerwacji e-mailowej pod adresem pawel.nijaki@p-r.com.pl, u drużyny konduktorskiej. W treści maila należy podać liczbę osób, dla których rezerwowany jest przejazd oraz stację, na której podróżni będą wsiadać. – Pociąg na trasie do Łagowa zatrzyma się również między innymi w Rzepinie (cena biletu Rzepin – Łagów – Rzepin 20 zł.) oraz Torzymiu (cena biletu Torzym – Łagów – Torzym 15 zł.) – tłumaczy P. Nijaki.

W cenie biletu inne atrakcje
Ciekawą propozycją są również kupony rabatowe, które otrzyma każdy podróżny wraz z biletem na przejazd. POLREGIO we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami stworzyło specjalną ofertę dzięki której wraz z kuponem rabatowym i biletem kolejowym podróżni między innymi będą mogli odwiedzić zupełnie za darmo najbardziej charakterystyczną łagowską budowle – mowa oczywiście o baszcie zamku Joannitów, która góruje nad miasteczkiem. Rabat na wejście będzie można również uzyskać w parku linowym w Łagowie, na wyprawę statkiem wycieczkowym po malowniczo położonych łagowskich jeziorach oraz na samodzielną eksplorację z pomocą rowerów wodnych na przystani „Czółno”.

Źródło: materiały prasowe POLREGIO

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here