Zobacz, jak wygląda wnętrze Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (ZDJĘCIA)

2
1858
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na powstającym obiekcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Była to też okazja, żeby zobaczyć budynek od środka. Przyjęcie pierwszych pacjentów jest zaplanowane na 2021 rok.

Zawieszenie wiechy na budynku Centrum Zdrowia Matki i DzieckaJest to placówka wymarzona. Dla wielu jest to spełnieniem wielu lat oczekiwań na poprawę warunków pracy, leczenia, jest szansą dla matek i dzieci na komfortowe warunki, w których będą przychodziły na świat a później ewentualnie będą kontynuowały procesy leczenia w przypadku jakichkolwiek schorzeń – mówił dziś Marek Działoszyński, dyrektor szpitala.

Czytaj dalej za reklamą —>Już od 2021 dzieci i ich rodzice będą czuć czym jest służba zdrowia na europejskim poziomie. Dzięki temu leczenie dzieci i matek będzie odbywało się w jednym budynku. Będzie także możliwość utworzenia oddziału intensywnej terapii pediatrycznej i lokalizację wszystkich oddziałów pediatrycznych w jednym miejscu. Podwyższony będzie komfort leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Marszałek województwa nie kryła, że realizacja inwestycji wymagała czasu.

Czytaj dalej za reklamą —>Mówi się: nie chwal dnia przed zachodem, bo przecież jest tu jeszcze dużo do zrobienia. Ale ja się już dzisiaj bardzo cieszę. Bo jak jest wiecha i mamy obiekt w takim stanie, to już żadnego zagrożenia nie ma. Wierzę też prezesowi, że za dokładnie rok się spotkamy, żeby wejść do środka i podziwiać, że nam się to udało. To było 10 lat starań, olbrzymie problemy i bariery do pokonania – komentowała marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

Łączna wartość kosztów całkowitych projektu wynosi 112 292 675,00 zł, z czego 112 135 435,00 zł ma charakter kosztów kwalifikowalnych. Dofinansowanie projektu wynosi 78 196 759,97 zł i stanowi nie więcej niż 69,74 % kosztów kwalifikowalnych.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Pani Polak… proszę się chwalić inwestycjami po wyborach a nie wykorzystywać swoją rolę jako reklamę na wybory….

  2. A co z mostem na Odrze?
    Kiedy zakończy się remont drogi od Bojadeł do Konotopu?
    A wracając do szpitala – co to znaczą słowa „Będzie także możliwość utworzenia oddziału intensywnej terapii pediatrycznej i lokalizację wszystkich oddziałów pediatrycznych w jednym miejscu”
    Przed rozpoczęciem budowy była mowa że będą, a teraz jest możliwość utworzenia….
    Może marszalica zdecyduje się na jedną wersję planów co do szpitala.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here