Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mikołajkowy Weekend w Planetarium Wenus – spektakl i premiera

7 grudnia 2019 o godzinie 12:00 - 8 grudnia 2019 o godzinie 17:00

Kapitan Kepler zaprasza na „Mikołajkowy weekend” w Planetarium Wenus! Przygotowaliśmy dla Was dwa dni pełne atrakcji dla młodszych i starszych dzieci
7 GRUDNIA, o godzinie 12.00 odbędzie się przedstawienie teatralne Teatru Lalka w Trasie, pt. „Tajemnica pierwszej gwiazdki”. Głównymi bohaterami spektaklu są elfy, które muszą odnaleźć pierwszą gwiazdę. W tym celu udają się w podróż po naszym Układzie Słonecznym. Na koniec, problem ich rozwiązuje, nikt inny jak sam Święty Mikołaj z gościem specjalnym w postaci Kapitana Keplera, głównego bohatera cyklu spotkań „Czytanki Kapitana Keplera”.
Po spektaklu, Kapitan Kepler i jego załoga, przygotowali bardzo spektakularne doświadczenia z użyciem suchego lodu! Nasza sala planetaryjna, na chwile przemieni się w prawdziwą, lodową krainę.
8 GRUDNIA odbędzie się natomiast premiera pokazu dla starszych dzieci i młodzieży „Jesteśmy gwiazdami”. Jak to się wszystko zaczęło? Z czego jesteśmy zrobieni? Jaki był początek? „Jesteśmy gwiazdami” to animacja w której odnajdziemy odpowiedzi na większość z tych najtrudniejszych pytań.
Dzięki lekkiej, ale również tajemniczej, opowieści, poznajemy sekrety naszej kosmicznej chemii oraz procesem syntezy od wodoru do węgla, a następnie cząsteczek, poznajemy ewolucje oraz procesy powstawania życia. Wejdź do wewnątrz i doświadczaj wszechświata jak nigdy wcześniej. Kosmos jest również w nas. Jesteśmy gwiazdami.
Pokazy premierowe odbędą się o godzinie 11.00, 12.00, 13.00 i 16.00.
Bilety zarówno na 7 jak i 8 grudnia można zakupić w kasach Planetarium lub zarezerwować na stronie www.planetariumwenus.pl.
W holu Planetarium, w Kąciku Małego Astronauty, przez cały weekend, w godzinach od 11.00 – 14.00 będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Kapitanem Keplerem, w wyjątkowej kosmiczno-świątecznej scenerii.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Start:
7 grudnia 2019 o godzinie 12:00
Koniec:
8 grudnia 2019 o godzinie 17:00
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

Centrum Nauki Keplera
Ul. J. Dąbrowskiego 14
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze/