Uszkodzone huśtawki w Dolinie Gęśnika. Czytelnik: Może dojść do wypadku! (ZDJĘCIA)

1
649
fot. Czytelnik, pan Przemysław

Tak wygląda stan tyrolki na placu w Dolinie Gęśnika. Łatwo może dojść do nieszczęścia – zaalarmował nas Czytelnik, pan Przemek i wysłał zdjęcie. – I ile jeszcze musi być wypadków na placach zabaw zanim ktoś się ogarnie – dodał. 

Uszkodzone elementy placu zabaw w Dolinie GęśnikaW Dolinie Gęśnika wciąż trwają prace. Część inwestycji została oddana w 2018 roku, w tym również plac zabaw, o którym wspomina nasz Czytelnik. Przesuwana huśtawka była jedną z atrakcji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Niestety jedna z huśtawek została szybko zniszczona i usunięta z placu. Do tej pory nie wróciła na swoje miejsce. Z drugiej chętnie korzystali najmłodsi, ale jak widać jej stan również się pogorszył.

Będzie wymianaW sprawie uszkodzeń na placu zabaw skierowaliśmy się do urzędu miasta. Urzędnicy podjęli natychmiastową interwencję w tej sprawie. – Usterka na placu zabaw została zgłoszona wykonawcy robót. Wykonawca realizacji inwestycji zagospodarowania Doliny Gęśnika  podjął się naprawy huśtawki. Wyrobiony element trzymający łańcuch z siedziskiem zostanie wymieniony na nowy. Pozostały uszkodzony element, który został wcześniej zdemontowany, również zostanie naprawiony w najbliższym czasie – zapowiedziała nam Monika Zapotoczna z urzędu miasta w Zielonej Górze. Dzisiaj sprawdziliśmy, co się dzieje na placu zabaw w Dolinie Gęśnika. I rzeczywiście uszkodzoną huśtawkę zdemontowano. Czekamy zatem na powrót nowych, już naprawionych elementów tego urządzenia.

Trudności z realizacją prąc w Dolinie Gęśnika

Przypomnijmy, że prace w Dolinie Gęśnika utknęły w 2018 roku, bo wykonawca nie wywiązywał się ze zobowiązań. Miasto wypowiedziało umowę. I postanowiło znaleźć nowego wykonawcę. (Czytaj więcej: Miasto wypowiada umowę dotyczącą rewitalizacji Doliny Gęśnika). Po kilku próbach w końcu się udało, chociaż remont będzie kosztował o kilka milionów więcej niż zakładało miasto. Wykonawcą inwestycji została firma Arman Roboty Ziemne z Żar, która za wykonanie inwestycji zaproponowała nieco ponad 5.3 mln zł  (czytaj więcej: Miasto dopłaci do dokończenia Doliny Gęśnika).

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here