Ruszyła rewitalizacja parku w Ochli (ZDJĘCIA)

0
1172

Wiemy. Rewitalizacja to nie upiększanie terenów zielonych, ale skoro miasto podpisało umowy na rewitalizacje parków inaczej nazwać tego nie możemy. Rewitalizowane są zatem m.in.: Winne Wzgórza, Park Partyzantów, Park Sowińskiego, Dolina Gęśnika a także Park w Ochli. Jak w tym ostatnim idą prace? Sprawdziliśmy!

Niespodziewane roboty opóźnią prace?

Rewitalizacją Parku w Ochli zajmuje się firma Excalo Drilling, odpowiedzialna również za rewitalizacje Winnych Wzgórz i Parku Sowińskiego. Prace miały ruszyć natychmiast po podpisaniu umowy, która nastąpiła w kwietniu. Pojawiło się jednak opóźnienie spowodowane koniecznością otrzymania zezwolenia na wycinkę drzew. Potem prace w końcu rozpoczęły się, a my sprawdziliśmy, czy park będzie do użytku publicznego do końca roku – Termin jest do stycznia 2018 – powiedział w rozmowie z nami Paweł Urbański dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami. Mimo, iż jak twierdzi prace idą w dobrym tempie i nie ma tam żadnych problemów, to pojawiła się pewna niespodzianka – Wykonawca złożył wniosek o robotę dodatkową ze względu na to, że z przyległych terenów sączy się woda i trzeba wybudować drenaż i została podjęta decyzja o dołożeniu drenażu. W związku z tym trzeba dla niego przygotować projekt. Chodzi o to, żeby tereny nie były tam podtapiane, więc do końca roku będzie trudno zrealizować to zadanie – powiedział nam P. Urbański. Dodał również, że wiele zależy od pogody. Jest też jeszcze kilka elementów do skończenia – Prace idą dobrze, nie można narzekać, że nie ma tam postępów – dodał.

Spora inwestycja w parku w Ochli

Przypomnijmy, że Inwestycja jest warta 1,8 mln zł. Zbiornik znajdujący się w parku ma zostać pogłębiony. A na środku ma pojawić się wyspa. Ma powstać nowy mostek drewniany, pomost widokowy o wielkości 300 mkw. przy zbiorniku wodnym, odbudowane zostaną ścieżki parkowe. Pojawią się także stojaki rowerowe. Park wzbogaci się o placyki wypoczynkowe, nową roślinność. Wymienione zostaną także ławki i elementy małej architektury, będzie zmodernizowane oświetlenie. Renowacji zostanie poddany fragment muru kamiennego wraz z filarem bramy wjazdowej.

 Tak wyglądał park zanim wjechały tu maszyny:

 

A wy co uważacie na ten temat? Widać te postępy, czy nie? Obejrzyjcie galerię zdjęć!

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here