Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny (ZDJĘCIA)

0
1156
fot. ZielonaNews.pl

5 kwietnia ruszył Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze. Możemy tu nabyć palmę, koszyczek wielkanocny i ozdoby.

Jarmark Wielkanocny Zielona Góra 2022
Dziś na zielonogórskim deptaku na odwiedzających czekały budki z wyrobami rzemieślników. Do nabycia są palmy, obrusy, koszyczki wielkanocne, pisanki i ozdoby świąteczne. Jarmark ma być czynny w godzinach 11.00 – 19.00.

Co się będzie działo na Jarmarku Wielkanocnym w Zielonej Górze?
Na najbliższe dni zaplanowano kilka atrakcji. Szczegóły znajdziecie poniżej.

  • W weekend 9 i 10 kwietnia, od godz. 12.00 do 16.00, w okolicach ratusza odbywać się będzie KRASZANKOWA WARSZTATOWANIA, czyli wspólne przygotowywanie oryginalnych, świątecznych ozdób. Będą zajączki, jajka i kurczaczki, czyli wszystko to, co najmłodsi fani zadań plastycznych uwielbiają najbardziej. Nie zabraknie również dużych form, na których swoja sztukę będą mogli zaprezentować naprawdę najmniejsi – 2-3 latki.
  • 9 kwietnia, wspólnie z grupą BABIE LATO zostanie wykonana najwięksaą palmę wielkanocną w mieście. Jest to wieloletnia tradycja ZOK, a przygotowania do montażu palmy w centrum miasta trwają cały poprzedzający wydarzenie tydzień.
  • Specjalne atrakcje przygotowało również Stowarzyszenie Moje Miasto. 8 kwietnia, w piątek, odbędzie się wyjątkowy koncert „Gramy dla Pokoju”, podczas którego wystąpią wokaliści z Domu Harcerza, Jadwiga Macewicz, Maciej Wróblewski oraz na finał zespół Cadilac.
  • Stowarzyszenie Moje Miasto zadbało również o najmłodszych fanów żużla. 9 kwietnia, od godziny 14.00 odbywać się będzie STREFA FALUBAZIAKA, w ramach której pojawią się również zawodnicy Falubazu.
  • 11 kwietnia, od godziny 14.00 odbędą się warsztaty i pokazy kulinarne, podczas których uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego poczęstują mieszkańców oraz gości wielkanocnymi potrawami.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here