Remont parku Tysiąclecia. Firmy chcą ponad dwa razy więcej niż zakładało miasto

0
289
Remont parku Tysiąclecia w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta w kwietniu ogłosił przetarg na rewitalizację parku Tysiąclecia. Wczoraj otworzył oferty. Chętne do realizacji zadania są trzy firmy. Ale ich propozycje ponad dwukrotnie przewyższają budżet jaki na ten cel zakładało miasto. 
6,1 mln zł – tyle miasto chciało wydać na realizację tej inwestycji. Wszystkie trzy firmy zainteresowane realizacją zadania zaproponowały kwoty powyżej 15 mln zł. Najniższa oferta opiewa na 15 596 400 zł. Pozostałe dwie to kwoty odpowiednio: 15 832 594,57 oraz 15 835 224,46 zł. Jak widać wycena prac w przypadku wszystkich firm jest bardzo zbliżona. Urząd miasta jeszcze nie rozstrzygnął przetargu stąd też nie wiemy, czy zostanie unieważniony i ogłoszony ponownie czy też magistrat wysupłana brakujące miliony i dołoży do inwestycji. Przypomnijmy także, że miasto otrzyma na realizację inwestycji prawie 5 mln zł z dofinansowania (czytaj więcej: Dofinansowanie na rewitalizację parku Tysiąclecia)

Remont w parku Tysiąclecia. Co ma się zmienić?
Przede wszystkim zostanie przebudowany system ścieżek. Ale pojawi się także wiele nowych elementów rekreacyjnych. W planach jest tężnia, fontanna, ogród sensoryczny czy specjalne urządzenia dla osób niepełnosprawnych, toalety publicznej. Zaplanowana jest także przebudowa i remont schodów parkowych.

Remont zabytkowych budowli w parku tysiąclecia
Wyremontowany ma zostać także grobowiec Beuchelta, taras przy budynku dawnego krematorium, kamień nagrobny. W przetargu uwzględniono takie elementy jak system automatycznego nawadniania, montaż małej architektury czy budowę monitoringu. Planowana jest także wycinka drzew. O szczegółach inwestycji pisaliśmy na naszym portalu Tutaj przeczytacie więcej —> Remont parku Tysiąclecia w Zielonej Górze

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here