Pseudograficiarz grożący Pogromcy Bazgrołów złapany! (ZDJĘCIA)

1
673
fot. KMP Zielona Góra

Mężczyzna, który wypisywał rasistowskie hasła i bazgrał po miejskich murach złapany. – Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który w różnych miejscach miasta umieszczał napisy propagujące faszyzm i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych. 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry przyznając się do winy tłumaczył, że w ten sposób „manifestował swoje poglądy”. Prokurator oddał podejrzanego pod dozór policyjny. Nie ma i nie będzie akceptacji takich zachowań – wyjaśnia rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Złapany pseudograficiarz. Postawiono 10 zarzutów!

Niespełna tydzień temu pisaliśmy o tym, że na murze przy wejściu do Doliny Gęśnika pojawiły się groźby w stronę Pawła Wysockiego, miejskiego radnego i Pogromcy Bazgrołów (czytaj Więcej: Groźby na murach: Paweł Wysocki zajeb**** cię). Dzięki anonimowemu internaucie udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę.

– Wszczęte w KMP w Zielonej Górze dochodzenie obejmowało więc zarówno czyn z art. 256 kk – szerzenie nienawiści i propagowanie faszyzmu, jak i 190 § 1 kk czyli gróźb karalnych. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej zielonogórskich kryminalnych sprawca tych czynów został wytypowany i zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał 10 zarzutów dotyczących obu przestępstw. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Powiedział policjantom, że „manifestował swoje poglądy” – wyjaśnia rzeczniczka policji. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru nad 19-latkiem. Za obydwa przestępstwa których dopuścił się mężczyzna grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here