Policja zatrzymała dilerów narkotykowych

0
972

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zebrali materiał dowodowy dzięki któremu Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Kilkaset gramów narkotyków

3 mężczyzn trafiło do aresztu z zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających.

– W wyniku działań operacyjnych prowadzonych w związku z udzielaniem narkotyków na terenie Zielonej Góry i Nowej Soli, policjanci z wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ustalili w obydwu miastach adresy zamieszkania osób, które mogą udzielać narkotyków. Policjanci zebrali materiał dowodowy w tej sprawie i weszli do wytypowanych mieszkań. W Zielonej Górze w zastali w mieszkaniu 25-letniego mężczyznę Macieja S., jego czterech jego kolegów i koleżankę. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w jednym z pokoi ponad 133 gramy marihuany oraz ponad 91 gramów amfetaminy.  Badanie testerem potwierdziło, że są to narkotyki – poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Duża wartość narkotyków

Narkotyki były podzielone na tzw. „działki dilerskie” o różnych gramaturach. Zgodnie z policyjnymi szacunkami można było  z narkotyków zrobić ok. 225 działek w tym 91 działek amfetaminy oraz 133 działki marihuany.  Łączna wartość narkotyków to ponad 6700 zł. – Jak ustalili policjanci, znalezione narkotyki należały do Macieja S. Ponadto podczas przeszukania przy obecnej w mieszkaniu kobiecie policjanci znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. Kobieta usłyszała zarzuty posiadania narkotyków i przesłuchana. Dodatkowo policjanci ustalili, że Maciej S. trudni się także rozprowadzaniem dopalaczy na ternie Zielonej Góry i udowodnili mu udzielanie ich znacznych ilości. Policjanci przedstawili Maciejowi S. zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających, wprowadzania do obrotu i udzielania tych środków, a także udzielania znacznych ilości dopalaczy. Ze te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia M. Stanisławska.

Diler z Nowej Soli

Do akcji na terenie Nowej Soli policjanci zaangażowali Nieetatową Grupę Realizacyjną. Miało to związek z tym , że  mężczyzna którego mieli zatrzymywać mógł być niebezpieczny. – Do zatrzymania doszło wieczorem w mieszkaniu mężczyzny na terenie Nowej Soli. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe i substancje psychotropowe. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do nawet 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia M. Stanisławska.

 

Źródło: mat. prasowe KMP w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here