Nowe miejsca parkingowe już powstają (ZDJĘCIA)

8
1696
fot. ZielonaNews.pl

Pod koniec sierpnia miasto podpisało umowę na budowę ponad 500 nowych parkingów w mieście. Łopaty i koparki już poszły w ruch. Parkingi powstają.

Przypomnijmy, że nowe, “zielone” parkingi powstaną w ramach pierwszego etapu projektu “Parking 1000 plus”. Wykonawcą inwestycji jest firma „KAMBUD” z Nowej Soli.  W ramach zadania powstaną przyjazne dla środowiska parkingi zbudowane z tzw. kratek trawnikowych, które tworzą przepuszczalną warstwę. Koszt budowy takich miejsc miał być tańszych, niż tych z kostki brukowej. Okazuje się jednak, że miasto zapłaci dwa razy więcej niż zakładało i tak z kwoty 1,7 mln zł, którą na ten cel chciało przeznaczyć miasto, zrobiło się ponad 3,2 mln zł (czytaj więcej: Miasto zapłaci więcej za budowę parkingów).

Gdzie powstaną nowe parkingi?

W całości 520 miejsc parkingowych ma powstać do końca maja 2019 roku. Miasto podzieliło wykonanie zadania na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje wykonanie 99 miejsc parkingowych na ul. Cisowej oraz wykonanie 103 parkingów przy ul. Zdrojowej. Nowe miejsca parkingowe miałyby powstać do końca października tego roku.
W ramach drugiego etapu powstałyby parkingi przy ul. Cyryla i Metodego I (51 miejsc) przy ul. Harcerskiej (8 miejsc), ul. Kokosowej (pięć miejsc) ul. Kołłątaja (19 miejsc), ul. Osadniczej (15 miejsc), przy ul. Prostej (35 miejsc), przy ul. Wazów (11 miejsc), ul. Wyszyńskiego (4 miejsca), ul. Zawadzkiego (43 miejsca) i przy ul. Zawadzkiego/Zachodnia (40 miejsc). Razem 318 miejsc parkingowych. Ten etap ma się zakończyć do do końca maja 2019 roku.

Nam udało “przyłapać” budowlańców przy ul. Rzeźniczaka.

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Czy na parkingu przy ul. Zdrojowej będzie znak że tylko pojazdy osobowe do 2t? Przy działkach jest znak “dla samochodów osobowych” i to policjantom nie wystarcza. Mówią, że bus do 3.5t to też osobówka, a to że się nie mieści w polu i stwarza zagrożenie zasłaniając wyjazd z osiedla, to ich już nie interesuje.

  Obstawiam, że ten nowy parking stanie się parkingiem dla kurierów 🙂

  Jeżeli redakcja będzie zainteresowana, to mam wiadomość email od dzielnicowego z wyjaśnieniem na zgłoszenie z mapy zagrożeń.

 2. Zły Tytuł powinien być taki ” NOWE PARKINGI ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE POD INWESTYCJE BUDNEX DEWELOPER”. Tak, tak na ul. Zdrojowej ten las pójdzie pod wycinkę a DZIADOWSKI DEWELOPER z pomocą radnego i jednocześnie Przedstawiciela Budnex Deweloper na Zieloną Górę Filipa GRYKO wybuduje tam bloki. Już raz próbowali ale mieszkańcy wywalczyli że ten las został. Ale po wygranych wyborach w białych rękawiczkach układ polityczno-biznesowy KUBICKI-GRYKO to zrobią.

 3. To ciekawe po co tam sa budowane miejsca parkingowe? Przeciez tam jest las… A bloki spory kawalek dalej

 4. W komentarzu autora o pseudonimie Ratujmy Zieleń – już trafnie wskazano po co w tym miejscu powstaje parking. Do tego, że las przy parkingu może zostać przeznaczony pod deweloperkę to tylko kwestia czasu chyba, że mieszkańcy będą ostro bronić tego kawałka zieleni. A nasz “Drwal” tylko czeka na chwile słabości mieszkańców. Po drugie, po przeciwnej stronie ulicy jest ciekawy teren przy działkach. Obecnie składowisko gruzu i ziemi. A w przyszłości miejsce na nowe bloki. Czyżby już planowane było ciasne rozmieszczenie bloków czyt. mało miejsca na parking, że teraz postanowiono stworzyć cudowne miejsca postojowe na słabej widoczności (wzniesienie oraz lekki łuk drogi). Aż strach będzie wyjeżdżać autem z tego zielonego miejsca postojowego.
  A z drugiej strony to ciekawe jest jak będzie wyglądała nowo ścieżka rowerowa, którą rozebrali. Mam nadzieje, że będzie. A może okazać się, że nie ma już na nią miejsca i będzie tylko chodnik dzielony być może z pieszymi.

 5. A gdzie są miejsca parkingowe w centrum miasta. Tam gdzie potrzeba ich najpilniej to miasto unika tematu jak ognia.
  Wczoraj gorącym tematem było obrażenia kandydata na radnego z listy Kubickiego, prywatnie biznesmena z okolic ratusza, który płakał rzewnymi łzami że interesy nie idą na starym mieście.
  A mi się wydaje, że lobby mieszkańców starówki jest tak silne, że nowa rada przeniesie swoją siedzibę na strefę do Kisielina.
  A uporządkowanie starówki niewiele kosztuje, ale nie ma efektu w postaci wycięcia lasu i od razu jak perspektywa!!!

 6. Nawiązując do wypowiedzi RATUJMY ZIELEŃ, mam dodatkowe pytanie. Na ul.Godlewskiego powstały nowe bloki. Będą też nowe miejsca parkingowe. Jednak, przy budowie zdewastowano chodnik (dość nowy) na wysokości szkoły (ciężkie auta z budowy dokonały dzieła). Pytanie: kto to odnowi i za kogo pieniądze?
  Efekt mamy taki: brak miejsc parkingowych, brak pieniędzy na ich budowę, złe decyzje dot. likwidacji dotychczasowych miejsc parkingowych (np. Zawadzkiego-wybudowano w tym miejscu apartamentowiec) i dewastacja np. chodników.
  To nie jest prawidłowe działanie i gospodarowanie.

 7. Jedna z tych działek, przyległych do bloków Budnex-u i wybudowanych przed kilkoma laty przez KTBS jest własnością KTBS-u. Działka 192/7 obręb 6 (wschodnia część lasku). Taka bynajmniej informacja znajduje się w sprawozdaniu spółki z działalności za rok 2017 w dziale planowane inwestycje (strona 14).
  Numer KRS 0000094672, do sprawdzenia: https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df
  A radny G. to etatowy pracownik / współpracownik gorzowskich deweloperów: wcześniej Rajbud, a od kilku lat przetransferował się do Budnex-u. A czyją trzyma stronę, to chyba dla nikogo nie jest tajemnicą.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here