Kiedy ruszy “najważniejsza” inwestycja w mieście?

0
1170

W tym roku mają rozpocząć się lub zakończyć prace nad wieloma inwestycjami, na które zostały zabezpieczone pieniądze w budżecie miasta na rok 2018. Wszystkie inwestycje są ważne, ale tylko jedna z nich jest najważniejsza. To określenie, które prezydent nadał wieloletniemu projektowi.

Najważniejsza? Najdroższa? Najpotrzebniejsza?

Zdaniem Janusza Kubickiego najważniejszą inwestycją w mieście jest budowa obwodnicy południowej. Inwestycja ta jest możliwa dzięki połączeniu miasta z gminą. Za projekt połączenia miasta z gminą prezydent został wczoraj szczególnie nagrodzony (czytaj: J. Kubicki najlepszym prezydentem). W tym roku mają ruszyć dopiero pierwsze prace związane z obwodnicą południową, których koszt ma wynieść około 1 700 000. Cała inwestycja to prawdopodobnie koszt 150 mln zł, a jej ukończenie planowane jest na 2021-2022 r. Kiedy zatem zaczną się pierwsze prace nad budową obwodnicy? – Oferty złożone przez wykonawców do pierwszego etapu zostały sprawdzone, a wykonawcy otrzymają wezwania do ich uzupełnienia. Wezwania zostaną wysłane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, na uzupełnienia wykonawcy otrzymają około 10 dni po ich otrzymaniu i weryfikacji będziemy decydować o dopuszczeniu do II etapu przetargu – poinformował nas Paweł Urbański dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami.

Determinacja drogą do sukcesu

Wprawdzie decyzja o budowie obwodnicy spotkała się wcześniej ze sprzeciwami mieszkańców, ale jak podkreśla prezydent, to inwestycja możliwa dzięki determinacji. –  To jest coś, co wszystkim jest potrzebne. Ci, którzy korzystają z samochodu wiedzą, jak wygląda Trasa Północna od godz. 15.00 do 17.00, jak wygląda wyjazd z Chynowa z Przylepu – mówił podczas grudniowej sesji Rady Miasta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here