Nocny pościg ulicami Zielonej Góry (ZDJĘCIA, WIDEO)

0
888
fot. Lubuska Policja

– Czworo zatrzymanych i narkotyki wyrzucone podczas jazdy z samochodu. Taki był finał profesjonalnego pościgu zielonogórskich policjantów za Hondą Civic w czwartkowy wieczór – poinformowała Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Późnym wieczorem w ubiegły czwartek uwagę policjantów zwrócił samochód marki Honda Civic z czterema osobami w środku. – Na ul. Batorego kierujący Hondą nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zlekceważył polecenia policjantów i zaczął uciekać ulicami w centrum miasta. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem, powiadamiając jednocześnie Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze o sytuacji – relacjonuje M. Barska.

Policyjny pościg ulicami Zielonej Góry

Funkcjonariusze jadący radiowozem za uciekającą Hondą zauważyli, że z samochodu ktoś wyrzucił małą czarną torbę. Radiowóz jeszcze kilkanaście minut jechał za uciekającym samochodem, który łamał przepisy, wjeżdżał pod prąd w wąskie uliczki w centrum miasta i kontynuował szarżę po chodniku.
– Na koniec honda wjechała w kompleks leśny za ulicą Nową. Samochód się zatrzymał, a kierujący i jeden z pasażerów zaczęli uciekać pieszo. Zostali zatrzymani przez policjantów prowadzących pościg, a pozostałe dwie osoby w samochodzie zatrzymał kolejny patrol policji, który także dotarł na miejsce.Cała czwórka zatrzymanych spędziła noc w policyjnym areszcie – informuje rzeczniczka policji.

Co było w czarnym worku?
W odnalezionej przez inny patrol czarnej torebce wyrzuconej wcześniej z samochodu znajdowała się metaamfetamina w zapakowanych porcjach. Honda Civic została odholowana na zabezpieczony parking, a podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli jeszcze dowód osobisty innej osoby, który figuruje w bazie danych jako utracony. – Kierującym hondą okazał się 28-letni zielonogórzanin, który ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2024 roku. Test na narkotyki ujawnił w jego organizmie obecność marihuany i amfetaminy. 28-latek dwa tygodnie wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał 7-letni wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa rozboju i kradzieży. Mężczyzna dotychczas usłyszał zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kierowania pojazdem mimo sądowego zakazu. Po uzyskaniu opinii biegłego kolejnym zarzutem będzie kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających – informuje policja.

Przyznał się do winy
Pasażer samochodu, także 28-letni zielonogórzanin, powiedział policjantom, że narkotyki wyrzucone w torbie należały do niego. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i przyznał się do winy. Pozostała dwójka pasażerów – 19-latka i 24-latek zostali przesłuchani w charakterze świadków. Nocny pościg ulicami miasta to kolejny przykład jak duże ryzyko podejmują policjanci każdego dnia na służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, ład i porządek w mieście oraz zielonogórskim powiecie. Konsekwencje tej nocnej szarży mogły być tragiczne zarówno dla uciekinierów, jak i osób postronnych. Tyko dzięki doświadczeniu zielonogórskich policjantów możemy mówić o szczęśliwym finale tego zdarzenia. Poniżej znajdzie galerię zdjęć i wideo.
 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here