Na królewskich materacach nie warto oszczędzać

0
210
fot. materiały prasowe

Duże małżeńskie łoże czy materac o wymiarach królewskich, to marzenie nie tylko wielu par. Także w noclegowniach czy hotelach o podwyższonych standardach, bez zakładania, ile osób będzie wykorzystywało łoże w sypialni, często stosuje się co najmniej materac 200×220 – dający maksymalne poczucie komfortu i luksusu.

Jeden materac 200×220 czy dwa materace po 100 cm?

Jeśli bowiem klient zdecyduje się podwójne łoże małżeńskie wypełnić dwoma różnymi, niezależnymi materacami – wtedy każdy model może być indywidualnie dopasowany do potrzeb tylko jednego z użytkowników, ale jednocześnie wydziela się wtedy dwie mocno niezależne i niewspółpracujące ze sobą powierzchnie w łóżku. Jeden, wspólny materac 200×220 wykonany w odpowiedniej technologii i z zastosowaniem właściwych materiałów może ułatwić każdemu komfortowy sen i maksymalny wypoczynek, jednocześnie nie rozdzielając partnerów i nie tworząc sztucznej granicy pomiędzy dwiema połówkami łóżka.

Oferta materacy 200×220: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200×220-cm-do-lozka-do-spania

Złote porady od producentów i użytkowników

Osoby poszukujące idealnego modelu do łóżka małżeńskiego, powinny pamiętać o kilku istotnych aspektach podczas projektowania indywidualnego materaca czy też porównywania już gotowych, seryjnych modeli.

To, co w największym stopniu wpływa na satysfakcję pary użytkującej materace o największych rozmiarach, to zdaniem poradnika producenta Godre, między innymi:

  • właściwe dopasowanie technologii materaca do posiadanego lub zamawianego stelaża pod łóżko (niektóre rozwiązania jak np. pianka lepiej sprawdzają się w konkretnych stelażach, jak np. elektronicznie sterowane, automatycznie regulowane);
  • wybranie twardości na poziomie H2-H3 zapewni najwyższy poziom komfortu zarówno osobom preferującym nieco bardziej miękkie jak i nieco bardziej twarde materace;
  • warto zainwestować w rozwiązania konstrukcyjne wspierające wentylowanie materaca;
  • w miarę możliwości warto rozważyć zainwestowanie w materiały hipoalergiczne, jeśli klient ma problemy alergiczne.

Patrząc na poradnik dostępny na stronie Godre.pl widać, że większość zamówień realizowana jest już w ciągu 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. Producent przypomina jednak za każdym razem, że dla pełnego i trwałego użytkowania materaca, konieczne jest bezwzględne przestrzeganie instrukcji użytkowania i stosowanie się do wytycznych w zakresie konserwacji materaca i jego regularne wietrzenie czy pranie zgodnie z wytycznymi.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here