Magistrat będzie wspierać wyposażanie miasta w światłowód

2
221
fot. ZielonaNews.pl

Miasto podpisało umowę z siecią Orange. Dzięki temu spółka będzie mogła szybko wdrożyć sieć światłowodów w mieście. Dla mieszkańców oznacza to, że będą mogli korzystać z super szybkiego internetu.  – Zrobiliśmy szybką ścieżkę do procedowania części technicznych – mówił podczas piątkowej konferencji prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Zaś sama inwestycja, jest inwestycją prywatną, której koszty pokrywa firma Orange.

Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych będzie podłączonych do światłowodu

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w podpisaniu tej umowy. Prawdę powiedziawszy to światłowód to nic nowego w Zielonej Górze, ponieważ już dwa lata temu

Jean-François Fallacher/fot. ZielonaNews.pl

zaczęliśmy wyposażanie  Zielonej Góry w światłowód. Można powiedzieć, że 26 tys. gospodarstwa domowych jest już podłączonych– mówił prezes zarządu Orange Polska Jean-François Fallacher. Teraz czas na drugi etap. Do światłowodu zostanie podłączonych kolejne 45 tys. gospodarstw domowych. – Będziemy w nowych dzielnicach miasta. N ul. Przyjaźni, Morelowej, Źródlanej – wymieniał prezes Orange.

Jak wygląda wdrażanie światłowodów?

– To co to my budujemy to jest zasięg.  Jeśli budynki są wielorodzinne, to podłączany te budynki w zależności od tego jak one są duże. Jeśli są to obiekty do  czterech pięter,  to wchodzimy do piwnicy i jesteśmy w stanie się rozprowadzić światłowód z piwnicy. Jeśli

Piotr Muszyński wiceprezes firmy Orange / fot. ZielonaNews.pl

budynki są wielokondygnacyjne idziemy od razu klatką schodową do góry, umieszczamy takie punkty do rozprowadzenia światłowodu, co trzecie, czwarte piętro. Wtedy jeśli zgłasza się klient to my od tego punktu doprowadzamy światłowód do mieszkania – wiceprezes firmy Orange Piotr Muszyński.

Inwestycja w Zieloną Górę jest własną inwestycją Orange. – Koszt inwestycji 16-20 mln zł – zdradził Muszyński.

Do 2018 roku ma być podłączonych 78 procent mieszkań. Dostęp do Internetu będziemy mogli kupić już od 39 zł.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy kiedykolwiek podepną Zawadę do jakiegoś szybszego łącza ? Rozumiem , że domki jednorodzinne to inny zarobek niż wielopiętrowe bloki ale skoro prywatny inwestor nie jest tym zainteresowany to miasto powinno dbać także o nasz interes ?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here