Internet kocha gwiazdy – gwiazdy kochają internet

0
85
fot. materiały prasowe

Czym dzisiaj jest internet? Nie ma chyba jednej dobrej i uniwersalnej odpowiedzi. Dziś sieć jest niemal wszechobecna – smartfonami z dostępem do sieci posługują się zarówno kilkuletnie dzieci, jak i seniorzy, którzy coraz chętniej sięgają po nowinki technologiczne. Użytkowników przyciągają portale społecznościowe, serwisy informacyjne, witryny plotkarskie, filmy, seriale, muzyka, gry czy e-sklepy. Internet stał się też naturalnym środowiskiem dla gwiazd i osób ze świecznika, które zyskały świetne narzędzia do kontaktu z fanami.

Gwiazdy w internecie

Coraz odważniej w świat internetu wchodzą gwiazdy. Oczywiście sieć nadal jest domeną i środowiskiem naturalnym przede wszystkim ludzi młodych – niemal wszyscy rozpoznawalne osoby ze świecznika zdają jednak sobie sprawę z potęgi internetu i aktywnie prowadzą swoje social media. Co znajdziemy na ich profilach? Przede wszystkim natknąć się możemy na zdjęcia, filmy i materiały udostępniane za pośrednictwem coraz bardziej popularnych stories. Gwiazdy opowiadają często o swoich występach, planach, aspiracjach lub komentują bieżące sprawy społeczne. Często natknąć możemy się także na popularne Q&A – serie odpowiedzi na pytania widzów i fanów. Czy tego rodzaju profile cieszą się w naszym kraju popularnością? Okazuje się, że ogromną – wpływ na to ma przede wszystkim powszechny dostęp do internetu, który sprawia, że prawie każdy ma dziś profil w szeroko pojmowanych social mediach i chce śledzić poczynania swoich idoli, ulubionych gwiazd, artystów czy sportowców. Internet to jednak nie tylko źródło promocji, reklamy i kontaktu dla gwiazd znanych z boisk, kin czy scen. W sieci powstał zupełnie nowy trend, dzięki któremu młodzi twórcy także stali się osobami rozpoznawalnymi i sławnymi – mowa oczywiście o Youtuberach.

Youtuber – nowy rodzaj gwiazdy

Kim właściwie jest Youtuber? To twórca, którego materiały oglądać można za pośrednictwem serwisu streamingowego Youtube. Jego materiały pojawiają się często, regularnie i przyciągają tysiące widzów. Największe polskie kanały mogą się pochwalić milionami subskrypcji, które przekładają się na naprawdę wysokie zarobki i możliwości rozwoju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych twórców próbuje rozwijać swój talent właśnie tutaj. Twórcy nie ograniczają się jednak jedynie do YouTube –  Facebook, Instagram i Twitter to także miejsca, w których bez problemu znajdziemy ich profile. Prawie każdy z nich obserwują oddani fani, którzy czekają na kolejne wpisy, zdjęcia i przemyślenia, z którymi mogą się utożsamiać. Widzowie YouTube to zazwyczaj osoby bardzo młode, które dopiero zaczynają świadomie korzystać z internetu. Jest ich jednak coraz więcej – świadczą o tym liczby pod profilami i filmami twórców.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here