Imprezy na deptaku. Rejon lokali przy al. Niepodległości pod szczególnym nadzorem

1
2669
Designed by Freepik

Radny Jacek Budziński złożył interpelację w sprawie zakłócenia porządku publicznego
przy ul. Niepodległości. W imieniu mieszkańców zgłaszał, że w okolicy jednego z barów są awantury, krzyki w późnych godzinach nocnych.
Mieszkańcy w przy ulicach Kazimierza Wielkiego i plac Bohaterów proszą za pośrednictwem radnego o pomoc w itrzymaniu porządku publicznego w okolicach jedno z barów przy ul. Niepodległości. – Informują o licznych przypadkach załatwiania się w okolicach lokalu, porzucania opakowań po jedzeniu, krzykach i awanturach w godzinach późnowieczornych i nocnych. Proponują częstsze patrole policji w tych godzinach i w tych okolicach, podobnie jak to ma miejsce na Placu Teatralnym – tłumaczy radny.

Co na to magistrat?
W odpowiedzi magistrat poinformował, że problem zakłócania ładu i porządku publicznego we wskazanym rejonie został omówiony na spotkaniu z kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – Rejon lokali gastronomicznych mieszczących się przy al. Niepodległości został objęty szczególnym nadzorem przez pracowników Biura Ochrony Wizyjnej z poleceniem niezwłocznego reagowania na wszelkie przypadki naruszania przepisów prawa – informuje policja. Prezydent zapewnił też, że zwrócił się pisemnie do komendanta Straży Miejskiej o zwiększenie nadzoru nad wskazanym rejonem w ramach pełnionych służb obchodowych i przeprowadzenie rozmów z właścicielami lokali w sprawie zachowywania się ich klientów.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Młodzi zaraz wyjadą i miasto umrze za x lat. Żeby też przejść przez pasy nie można o 2:00 na czerwonym jak ulica pusta…. Grecja przykładowo, szanuje czas i rozsądek innych.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here