Dwa salony gier hazardowych zlikwidowane na terenie powiatu zielonogórskiego (ZDJĘCIA)

1
465
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Sulechowa i funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów i zlikwidowali dwa salony gier hazardowych znajdujące się w różnych miejscowościach na terenie powiatu zielonogórskiego. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywny w wysokości nawet 600 tys. zł.

– Nielegalne salony funkcjonowały w Babimoście i Kargowej. Podczas ubiegłotygodniowej akcji mundurowi zabezpieczyli sześć automatów. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dwa lokale wytypowane wcześniej przez dzielnicowych. – Podejrzenia dzielnicowych potwierdziły się,  na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w  obiekcie. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W tej chwili wszczynane jest postępowanie karne skarbowe w stosunku do osób urządzających nielegalne gry.  Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ok. 5 tys. zł – wyjaśnia M. Stanisławska.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks karny skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here