Cena wciągnika łańcuchowego. Które parametry wpływają na koszt zamówienia urządzenia?

0
26
fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że aspekt finansowy odgrywa wiodącą rolę przy podejmowaniu wielu decyzji. Inwestycja w osprzęt do zakładu przemysłowego również musi zostać rzetelnie przeanalizowana pod kątem wydatków i przyszłych zysków, do jakich ma przyczynić się zastosowanie nowoczesnego wyposażenia. W przypadku wielu produktów, takich jak wciągniki łańcuchowe, cenę danego modelu można poznać dopiero po wysłaniu zapytania do producenta/sprzedawcy. Jakie składowe specyfikacji są tutaj brane pod uwagę?

Maksymalny udźwig, prędkość i wysokość podnoszenia oraz GNP decydują o wycenie

Praktycznie każdy model, jaki jest aktualnie dostępny na rynku, oferowany jest w kilku wariantach. A czasami producent przewiduje nawet ponad 20 podstawowych opcji i jeszcze parę mutacji do każdej z nich. Potrafią się różnić od siebie w sposób diametralny, co najlepiej widać po maksymalnym udźwigu. Zaprojektowany przez konstruktorów z Przedsiębiorstwa HAK Sp. z o. o. wciągnik łańcuchowy elektryczny stacjonarny F-W może przenosić ładunki ważące od 125 kilogramów do równo 2 ton. Tak duże rozbieżności w większym stopniu biorą się ze stosowania dedykowanych ograniczników. Elementy konstrukcyjne wciągnika łańcuchowe tworzone są z materiałów i podzespołów o wysokiej jakości i wytrzymałości. Drugim parametrem, który daje szeroki wybór, jest maksymalna wysokość podnoszenia. W głównej mierze od tych 2 wielkości zależą moc silnika oraz sposób zasilania.

Konstruktorzy wciągników łańcuchowych oferują dodatkowe, dostępne za dopłatą opcje

Przygotowanie urządzenia pod specjalne wymogi wiąże się ze zwiększonym nakładem pracy. W pewnych okolicznościach warto ponieść nieco większe koszty, gdyż dzięki opcjonalnym modułom można znacznie zwiększyć żywotność oraz osiągi wciągnika łańcuchowego. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj ochrona silnika. We wspominanej wyżej serii F-W, oferowanej przez Przedsiębiorstwo HAK, standardem jest osłona zgodna z normą IP54. Czyli podstawowe zabezpieczenie przed pyłem i rozpryskami wody. Jest jednak możliwość wyposażenia urządzenia w dodatkową ochronę termiczną, zapobiegającą przegrzewaniu się jednostki napędowej. Ponadto wciągnik łańcuchowy może zyskać krańcowy wyłącznik podnoszenia i opuszczania, wózek ręczny albo certyfikację CSA/US. Istnieje też możliwość zmiany wartości napięcia układu zasilania. Wycena wciągników łańcuchowych stanowi zatem rezultat dopasowania kilkudziesięciu rozmaitych czynników oraz wielkości.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here