Będą zwijać asfalt z Kaczego Dołu. Co się tu pojawi? (ZDJĘCIA)

0
1019
Remont Kaczego Dołu w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

W sierpniu urząd miasta ogłosił po raz drugi przetarg dotyczący budowy toru rowerowego na Kaczym Dole. Dzisiaj w urzędzie prezydent podpisał umowę na realizację inwestycji. Koszt przedsięwzięcia to to nieco ponad 2 mln zł.
Zwijamy asfalt z Kaczego Dołu. Kaczy Dół to takie miejsce w Zielonej Górze, które swoje lata świetności już dawno ma za sobą. Miejsce zapomniane troszkę przez świat, przez nas również. Stąd też walka o to, żeby odzyskało dawny blask – mówił dziś prezydent miasta Janusz Kubicki. Co się pojawi w tym miejscu?

Kaczy Dół do remontu. Co tu powstanie?
W planach jest budowa toru speedrowerowego. Pojawią się huśtawki dla dorosłych, zestaw sprawnościowy do parkour, zjeżdżalnia skarpowa. W planach jest budowa toru rowego typu pumptruck. Ma być też m.in. ławka z rowerkiem, podwójna ławka z młynkiem, ścieżka z poręczami i ruchomymi stopniami, stoły do tenisa stołowego, leżaki i tzw. ławki młodzieżowe. Pojawią się także nowe nasadzenia, a wśród nich śliwa wiśniowa, kasztanowiec czerwony, złotokap, perukowce i trzmieliny – To miejsce zupełnie się odmieni. Mamy tu teraz betonową pustynię, a będzie piękna enklawa zieleni, z miejscami, gdzie będzie można prowadzić aktywną rekreację, ale też i pasywną –  mówił dziś Filip Czeszyk, radny miasta.

Coś dla młodszych i dla starszych na Kaczym Dole
Podczas konferencji podkreślano, że zarówno młodsi, jak i starsi znajdą tu coś dla siebie. – Dla młodzieży powstanie pierwszy w Zielonej Górze tor do parkour. Seniorzy wybrali siłownię pod chmurką, gdzie będą urządzenia do rehabilitacji układu ruchowego. Dzieci wybrały zjeżdżalnię na skarpie. Powstaną stoły do ping-ponga. W północnej części będzie szpaler drzew. Pojawi się też monitoring. Cieszymy się, że do tego doszło – podsumował Paweł Wysoki, radny miasta. Mur do swobodnego malowania zostanie

Kiedy koniec prac na Kaczym Dole?
Wykonawca ma 7 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy. – Jest to zadanie skomplikowane, bo jest wiele elementów do zrobienia. Ale czasu jest wystarczająco. Mam nadzieję, że warunki pogodowe będą sprzyjające. Planujemy przystąpić do robót już od przyszłego tygodnia – mówił Jarosław Kominek z firmy Taurus. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. – Wkrótce przekazujemy teren budowy. Liczymy, że zakończenie nastąpi w 2023 roku – mówił dziś prezydent.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here